Krúpna kaša na sladko

Popis

Kaše patrili kedysi k základnému jedálničku našich predkov. Varili sana slano alebo na sladko z dostupných surovín. Napríklad aj krúpov. Sú lacné a jednoduché na prípravu.

Krúpna kaša na sladko - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

1šálkakrúpy
2šálkyvody
1štipkasoľ
1⁄2šálkasušené ovocie
1polievková lyžicamaslo

Inštrukcie

Krúpy niekoľko hodín vopred namočte do vody. Vsypte do hrnca. Pridajte sušené ovocie podľa vlastného výberu - ideálne sú hrozienky, slivky, jablká... Zalejte asi 1,5 násobkom vody, pridajte štipku soli a varte do mäkka. Občas premiešajte a ak treba, pridajte ďalšiu vodu. Krúpy je potrebné variť aspoň 20 minút, skôr počítajte viac času.

Ak máte radšej jemnejšiu štruktúru, po dovarení kašu rozmixujte. Ovocie ju dostatočne osladí, tak už stačí pridať iba lyžicu masla. Nemusí byť iba živočíšne, kľudne použite aj obľúbené orieškové. Na vrch posypte napríklad škoricou, pridajte čerstvé ovocie a výdatné raňajky sú na stole.

Poznámky

Uvariť takúto kašu na raňajky trvá trochu dlhšie. Preto môžete krúpy uvariť už večer a ráno iba zohriať a pridať ovocie.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok