Help

Hladala som na nete, ale je tam toho vela, aby som citala vsetko. Brat mi povedal, ze vzhladom na katastrofalny stav sa opat zavedie statna karantena. Ak je to tak, viete odkedy?

Diskusie Naničmama.sk: 

Neviem o tom, co mas konkretne na mysli. Momentalne sprinili opatrenia, ciastocne, ak sa do 21.3 nezlepsia moze prist tvrdy locdown, teda aj zavrete vsetky podniky. CI mas na mysli prichody zo zahranicia?

ano, prichody zo zahranicia ... keby som musela ist na Sk z dovodu opatrovania rodinneho prislusnika

Je karantena, ale myslim, ze doma, ze nie su take karantenne centra ako boli, ani nebudu, len planuju spustit tu e-karantenu, ze cez mobil ta budu kontrolvat, ak ju ovsem rozchodia. Nič iné som nezachytila.

 

Zo strínky Ministerstva vnútra https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus, pozriem ci najdem neico novsie.

toto som nasla i ja, ale on mi cosi hovoril, ze sa planuje sprisnenie pravidiel ... toho sa obavam, aby ma niekam nezavreli, ak by som musela ist napr o tyzden

Neviem, o tom, vid komentare nizsie. 

Tu je to tiež zhrnuté https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr-od-17-2-2021/

Ponúkajú sa nejaké karanténne ubytovani, ale len ako altrenatíva, teda aspoň podľa mňa, pre tých, čo nechcu riskovať, že nakazia svoju rodinu. Sú to nejaké penizony a pod. https://www.mindop.sk/cestovnyruch/ubytovacie-zariadenia-pre-karantenne-ubytovanie

Tak jedine také som našla: Po zavedení e-karantény by sa mala zaviesť možnosť výberu medzi domácou alebo štátnou karanténou. Ale e- kaarntena sa spominala najskor v aprili a ostatnej karantene som teraz fakt nepocula. https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=vlada-prijala-nove-opatrenia-na-potlacenie-pandemie-ak-nezaberu-hrozi-tvrdy-lockdown-a-uzatvorenie-krajiny A fakt neviem, či po 21.3. ak bude tvrdy locdown, zavru celu krajinu?

dakujem... tu uz tiez ideme do tretej vlny Smútok

Takže som nepomohla, zatial som ozaj nič iné ako ponuku dobrovoľnej karantény v nejakých penzionoch nenašla, ani nezachytila okrem tej povinnej doma.

karantena doma je ok, statna by neprichadzala do uvahy

Takže som sa dnes dozvedela, že vedci už od januára navrhujú štátnu karanténu, na začiatok pre cestujúcich mimo Európy. Len nijak neustrážia príchod ľudí zo sveta ak priletia napríklad do Viedne alebo Frankfurtu a odtiaľ na Slovensko. Ale ozaj netuším, čo z toho sa zrealizuje, či a kedy, nakoľko vláda teraz rieši  inú krízu a mnoho dohodnutých opatrení sa ešte nerealizovalo.

Dakujem, nateraz sa to vyriesilo tzv nudzovym planom a kedze uz zacala tretia vlna, tak vsetko nastavajuce zavisi od nej ... podla modelov ku nej vidim uz aj leto problematicke, ak sa nevydari/nezaberie ockovanie... o dalsich mutaciach ani nehovoriac

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok