U obvodnej lekárky v čase pandémie

Spomínali sme tu na stránke, ale aj všeobecne v mediach,  že sa obvodní lekári nedostatočne "starajú" o covidových pacientov. Včera som bola pozrieť svoju  lekárku a zistila som v reale, ako to teraz u obvoďákov vyzerá. Je mi jasné, že sa to líši od lekára k lekárovi, ale nejaký spoločný menovateľ tam bude.

U nás na poliklinike, by to malo fungovať tak, že pred každým vyšetrením, nielen s podozrením na covid,  by mal pacient zavolať a dohodnúť si termín. Teoreticky. Prakticky aj tak ľudia čakajú v čakárni, čomu celkom rozumiem, nie všetci o tom vedia ....

Včera som u obvodnej s menšími prestávkami strávila skoro cele dopoludnie. Najprv odbery, po troche čakania, vyšetrenie u lekárky. Kým som čakala na rontgen, boli aj prvé výsledky odberov. S nimi som sa vrátila k doktorke, bolo niečo po jedenástej. Čakáreň bola plná,  opäť som bola pri doktorke a zastavila som sa tam ešte aj pred druhou s výsledkom rontgenu. Za celý ten čas sa im telefón nezastavil, striedavo zdvíhala raz sestrička, raz doktorka. Často pacient už zložil, ak nemohla hovoriť doktorka, volala neskôr. Že bežne má za deň aj okolo 70 telefonátov a popritom ma stále ordinovať, predpisovať lieky, vypisovať potvrdenia o prekonanom covide. A keď skončia hodiny pre pacientov odpovedá na maili, do večera vypisuje tlačivá pre poisťovne, predpokladám pandemické a iné OČR.

Sestrička skonštatovala, že je to vždy lepšie ako na covidových oddeleniach. Tak či tak jednoduché to nemajú ani tu. Ale zas vedľajšia ambulancia, pacientov v čakárni nemali skoro žiadnych, kým som tam bola zachytila som asi troch. Sestrička s rúškom pod nosom, ani nie respirátorom, občas vykukla. Takže to asi bude rôzne. Tak či tak to nemajú ani obvodní lekári zaťažení kvantom potvrdení a tlačív pre poisťovne nijak jednoduché. 

Dievčatá, aké sú vaše skúsenosti s návštevou lekára, počas pandémie? 

Diskusie Naničmama.sk: 

Inak, ako je to s požadovaním negatívneho testu u lekára či rôznych špecialistov? Strela som sa  stým na rontgene, aj pri jednom objednávaní , je to nutnosť? Napríklad v KE sme červeným okresom, kde by malo stačit testovanie raz za dva týždne, ale školáci a jeden rodič budú asi potrebovať test, každý týždeň? Aj u lekára? Už to prestáva byť zaujímavé, myslím to testovanie ...

tak ako som vlani poriadne nebola u lekára tak teraz to mám nejaké pestré-našťastie dúfam nič vážnejšie..

no nie je lekár ako lekár lebo aj on je len človek..bud to berie naozaj ako poslanie alebo je len zamestnanec..

mám skúsenosť-zubár sa opýta či máš test.ked nie káže prísť včaššie 20min on ho urobí..

kožná lekárka berie každeho ale tiež sa opýta na test. ked nie podla situácie sa zariadi.

internista na dverách rovno napísané test nie je podmienkou k vyšetreniu.

samozrejme všade k dispozícií dezinfekcia ale v čakárni zima ako v psiarni "lebo vetrať treba pre covid"

akurát teplo na chodbe ked sa čaká na plastickú chirurgiu a to ráno je tam už zmeska ludí od Trenčína,Lučenca,Štrby...na test sa nik nepýtal ale je pravda že do špitála ideš cez stan..

náš obvodný tiež berie všetkých +testuje..ale čakáren je tak že jednými dverami ideš dnu druhými potom von..a ľudia akosi automaticky stoja von v rozostupoch ale ten čo nevládze tak si ide sadnúť do tej studenej čakárne ale tiež sú tam "na kilometre" od seba..

optika si pýta test-ale treba zazvoniť a dnu len po jednom..

to sú moje tohtoročné skúsenosti...síce na poliklinike majú oznam že do čakární len tí čo sú tf.objednaní ale nik to nekontroluje(sama som sa tam tak bola 2x zohriať ked to  pár dní tak mrzlo-lebo kaviarne NIČ.obchody NIČ lebo nie som dôchodca!tak čo mi ostalo iné ako íst tam dať si z automatu kávu v kútiku prečítať tlač a potom ísť na iné vyšetrenie alebo bus...).ale ľudí sa tam premlelo veru habadej..no ako ordinovali tam to netuším..

Tiež sa zabaváš u lekárov? Takže skúsenosti máš také i onaké, všade niečo iné chcú. Úsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok