Zvlhčovač vzduchu

S témou energetických úspor pri vykurovaní som narazila už dávnejšie na dôležitosť správnej vlhkosti v interiéri. Bolo spomínané, že primeraná vlhkosť teraz či 50 -60 percent zaisťuje väčšiu tepelné pohodu, ako keď je vlhkosť nižšia. A hlavne takáto vlhkosť je zdravšia aj pre naše dýchacie cesty.

Na zimnú  teplotu som si už zvykla,  ale vlhkosť v mojej obývačko - pracovni a kuchyni dokopy ukazuje celú zimu s ťažkou biedou 30 percent. A to sa z tej kuchyne občas aj voľačo vyparuje. Evidentne to nestačí. Moje dutiny sa tvária byť ok, ale tých 30 percent bude asi málo pre mňa aj moje kvety.

Začala som pozerať nejaké zvlhčovače aby som zistila, že možností a parametrov, ktoré mám sledovať je veľmi veľa. Od veľkosti nádoby s vodou, cez možnosť jej čistenia, spôsob rozprašovania, hlučnosť, spotrebu, kadejaké časovače, merače ... a mohlo by to aj nejak vyzerať, nestáť majland ... Hambím sa

Dievčatá máte niektorá doma zvlhčovať? Aké sú vaše skúsenosti, čo sa oplatí riešiť a čo nie? Ďakujem veľmi pekne.

Diskusie Naničmama.sk: 

Veľký úsmev a my nestíhame vetrať, čo sa mi zdá furt vhlko.

Ty asi prádlo na sušiaku doma nesušíš, čo? Úplne zadarmo zvhlčovať.

Ja som za minimum elektroniky doma, čo treba obsluhovať. Nerobí mi to dobrú energiu tela tzv. Úsmev

Ale viem si to predstaviť, že je to otrava a nepríjemné ten teplý vzduch. V cukrárni je dosť teplo a vzduch je suchý. Tak ja nič iné nerobí, len sa tam natieram Hambím saa nosovú sliznicu mi normálne vťahuje. Prekvapenie

Susim, len polovicu prádla, hore v kupelni. Spodné pradlo a veci na "zehlenie" dávam do sušičky, na program do polosucha. dosesenie na stolickach mi vela vlhkosti nespravi.

Neviem co robim, zle, teda okrem toho,  ze pouzivam len nejaky ekologicky gel, lebo mame s devou problem s exzemom , mne pradlo dnu susene "smrdi". Nie veľmi, ale nie je to ok.  Avivaz nemôžem používať, drahého zo všetkého, čo vonia, smrdí ... boli hlava.

 

Ja dnu susim.aj 4 dni. Take nedosusene ked poskladam potom fakt smrdi. Esteze nestiham zehlit. Stiha to poriadne preschnut aspon.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok