dievcata ,chcem sa opytat,mam 2 deti s predchadzajuceho manzelstva,moze si terajsi manzel uplatnit danovy bonus?ja som na materskej.dakujem
dakujem,mala som informaciu ,ze ano ,len o tej adrese som nevedela.oficialne nemaju zmenene trvale bydlisko,tak to bude problem
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Hej, ani môj manžel si na dcéru nemôže uplatniť DB a to len kvôli tej adrese, nechce sa mu meniť doklady, ušiakovi jednému nepodarenému!!
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
heka, môžeš si oň požiadať ty sama a to tak, že podáš daňové priznanie...len tam bola podmienka nejakého minimálneho príjmu za rok, aby si si ho mohla uplatniť (neviem presné sumy, ale už tu na NM bola táto téma preberaná), prípadne skús sa informovať na DÚ...a mali by Ti vedieť poradiť aj účtovníčky![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
dakujem este raz,skusim to
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
myslíš, že žena na MD si môže uplatniť DB?
....
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
áno, pokiaľ splňa tú stanovenú hranicu príjmu![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
pozri si staršie príspevky...daj si vyhľadať spojenie daňový bonus...bolo tam toho viac, najčerstvejšie asi príspevok BONUS od sonie z 29.1.2009
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Mám dcéru z prvého manželstva a syna z druhého. Riešili sme s manželom rovnaký problém, a výsledok je tu:

- pokiaľ má terajší manžel rovnaké trvalé bydlisko ako tvoje deti z predchádzajúceho manželstva, je možné uplatniť si DB, pretože tým, že majú rovnakú adresu, je vlastne dokázané, že sa o ne obe riadne stará. Takže ÁNO, môže si uplatniť, ak má rovnakú adresu ako oni a ty.
Opakujem sa???