3-2-1 štart! Advent začal

Tak čo moje? Nakúpili ste? Máte posledné darčeky na ceste a prvé koláčiky na stole?
Mikuláša pre detiská a manžela schovaného?
Už nová kabelka a topánočky sú pod posteľou a čakajú, že si ich zabalíte a vy vytešené jak kamzíky odškrtávate z kalendára advent?
Či to máte nejak ako ja - v panike ste včera aspoň 4 sviečky zháňali pred obedom, aby tie detiská vedeli, že nejaké Božie narodenie tu o 4 nedele bude a keď už materi nepomáhajú, aspoň nech ju nenervóznia pridávaním bordelu a netvária sa jak na all inclusive nechávajúc taniere po jedení v prostred kuchyne či celom byte?
Včera som sa rozhodla pre zúfalú vec.
Kúpiť si nejaký nový adventný svietnik.OPRAVA! Nie nejaký, ale presne taký aký chcem. Teda modrý, alebo strieborný alebo platinový - to sú top farby týchto Vianoc (okrem ďalších 4 variácií). Inak,@Kami, našla som tyrkysové ozdoby - dokonca ľahšie ako moje modré. Tuším platí tá klasika, čo hľadáš, nenájdeš tak poľahky. Späť k môjmu svietniku.
Tak som sa odvážne vybrala teda do môjho obľúbeného kvetinárstva, stískajúc novú kreditku, opakujúc si jak mantru nový PIN, by som sa neblamovala neautorizovanou platbou, pevne rozhodnutá (nech to para tlačí), že za ten svietnik dám prisám vačku hádam aj 35€, ale musí byť taký, ako chcem. Zaparkovať som ešte zaparkovala docela OK, i keď už to malo byť pre mňa trochu alarmujúce, že parkovisko na 80% obsadené a to bolo len 9,40 ráno v nedeľu. Čul mal Matovič obchody zavrieť - to by bolo ešte len! Veľký úsmev Ale korona nekorona - slovač proste musí darčeky riešiť, lebo však Čierny piatok, niečo sa ušetrí. Do kvetinárstva som sa dostala bez čakania vo fronte. O 5 min už pri vchode sa stálo a čakalo, lebo však nariadenia vlády a obmedzený počet nakupujúcich. Bola som v tom obchode pred týždňom alebo tak nejak. Jako - nie je to lacný obchod. Ani taký, že priemerný. Povedala by som, že jeden z najdrahších v Trenčíne. A to mali už peknú 1/3 vianočného tovaru minutú oproti tej mojej predchádzajúce návšteve. Chvála Bohu - ešte budú Vianoce aj pre kvetinárov, lebo asik to, čo nezarobili počas jar - leta - jesene, snáď vianočnými tržbami doženú. Tak som sa hrabala očami v tých adventných vencoch - naaaaaadherných, oči prechádzali. Luskáčikovia, medvede, soby, jelene, srnky, veveričky, biele, strieborné, ružové, tradičné, perníčky, lízatká, cínoví vojačikovia, panenky, Santovia. Hocičo od výmyslu sveta. Len tie cenovky - kdeže mojich 35€. Aj 2 násobná suma bola na spodnej hranici "tých lacnejších". A tak som zhrabla 4 sviečky, doma ich slávnostne naaranžovala v duchu minimalizmu a štýle "to sa do Štedrého dňa dozdobí" a advent 2020 môže začať.
Zúfalé situácie chcú radikálne riešenia. A Vianoce budú. Aj výzdoba bude.
Tuším by som mala dnes už medovníky zarobiť, bo už týždeň s nimi meškám.
A pustiť si nejakú vianočnú náladovečku.
Krásny advent Mrkám

Komentáre

no, aj ja som išla na lov nienoc, teda ešte v piatok. A pozrela som adventne vnce. V obchode, kde som bola najlacnejšie začínali pri cene 39€, tak som si povedala, že ostaneme pri našej miske, v ktorej meníme čajové kahance.

Vlastne, išla som na tvoj popud, ked si hovorila o baletke. Že aj mne by sa hodila nejaká jedna, dve. Ale teda, fakt bola drahá, zosnovala som radšej plán, že si podobnú vyrobím. Ale teda, aby som predsa len nejaké peniaze pustila do obehu, tak mám vtáčikov, sovičky a chlpaté srdiečka...

Prekvapenieto si jaké baletky videla. Tie moje stáli nejak 1,50€ max 2€. Zas nie lacná ozdoba.

Joj - včera mi prišiel balík z Bratislavy s novými guľami. Volá mi kuriér, že za 2minutky. Ja mu - švacnite mi to za bránu, pôjdem si po to o chvíľu, len teraz hneď sa mi nedá. Chuďátko moje, prehadzuje 3m bránu Chichocem sa. Tak si vykračujem, uvažujem čo to mohlo prísť. Žeby už handerky z Black Friday? No mohli by. A kukám a to balík z Ikea. A v ňom - 3x sklenená fľaštička a 2x sklenené gule. ANI JEDEN ČREP!!! PrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie

Vrele odporúčam. Balia 5*.Tlieskam

Ta ja už uvažujem, že cez víkend budem vrzúgať, že chcem stromek Mrkám.

Oznam pre kurierov - neprehadzujte nám balíky cez plot. Náš pes ich rád rozbaľuje Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevTo som fakt videla.

Z Ikea som objednávala aj ja. Velká sranda, lebo treba tuším objednávať ráno. Ked som objednávala večer, tak mi vypísalo niečo v tom zmysle, že limit poštovného je na dnes do vašej lokality vyčerpaný. Nebolo to presne takto napísane, ale ja som to tak pochopila. Lebo ráno mi to šlo. Ked som išla večer už na 100% objednávať, tak sa nedalo. A na druhý deň ráno to už zase šlo.

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Naši si nedovolia prehadzovať. Vždy volajú, čakajú. Prehadzujú len po dohode - sme si tak zvykli v tomto koronovom čase Vyplazený jazyk. Majú toho teda plné auto vždy a kým ja nájdem rúško a blablabla - proste niekedy je to fakt jednoduchšie nechať za bránou. A zvlášť teda teraz. Už 2 týždne plné autá. Na prasknutie.

S tou Ikea je to sranda, ale je to celkom možné, že majú nejaký počet balíkov, aby auto nechodilo poloprázdne dohodnuté a ak by prekročili, tak už nemajú kde naložiť. Všelijaké logistické srandičky sú vymyslené ... ja sa občas nestačím čudovať. Mrkám

To vážne prežili prehadzovanie cez plot? Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe U nás dnes mala premieru zasielka z Ikei. 

Zabalené na 1*. Úplne špičkovo.Áno

a viete ,že som celkom rada,že začal?lebo von zavčasu tma,dnu teplúčko,večer si pálim sviečku a tento týždeň bude aj vínko-ked budem do noci piecť oblátky(už len pre seba) a tíško bude spievať Darinka Laščiaková s Annou Hulejovou vianočné koledy.

včera som stihla aj výzdobu nielen adventný venček.a čo?..seseda má po oknách ešte tekvičky a ja už vianoce- každý po svojom tak ako stíha!ved advent je o niečom inom tak ako aj vianoce.

darčeky už aj poslané do cudziny a dala som to 2v1-lebo čo ak pošta..tak som sa poistila v predstihu a majú tam aj Mikuláša.

aj pre domácich nachystané maličkosti-a obchody ma vôbec netrápia..

darmo,nie som typická žena-alebo je to vekom?

a ked si predstavím ako rýchlo to ubehne...

No aká si ty šikovná.

Ja som včera spievala, že až pes mi z kuchyne von ušiel pri pečení medovníkov. Som si Kaliho vymenila za vianočné pjesenky a už to išlo jedna radosť. Len decká doliezli,že už je tu ticho? Už nikomu neubližujú? Veľký úsmev Koťuhy jedni(y). Váľam sa od smiechu po podlahe

U nás začal pokludne,

máme taký provizórny adventný "hrnček" do ktorého vložím štyri sviečky, postupne zapaľujeme.

Tento rok je celý taký iný, nepredvídateľný a smutný.

Mám len jedno želanie, stetnúť sa pri sviatočnom stole spolu v zdraví.

celé to nakupovanie" zbytočností" mi pripadá také zbytočné,

ale želám vám všetkým dievčatám, ktoré sa z toho viete tešiť, nech sa tešíte :-))

No veď práve si to presne vystihla. Celé zbytočné nejak.

Decká nič moc nechcú. Kúpila som jeden spoločný dar do kuchyne - dostanú ponožky, nejakú drogérku a vybavené. Žiadne vymýšľance sa mi toho roku nechcú robiť.

A neterky dostanú tiež papučky (krásne, s hodvábnymi brmbolcami) a zbytok peniažky. Nech si kúpia samé, aj tak už puberťáčkam ťažko ulahodiť.

To prianie spoločného stretnutia mám podobné.

Uvažujem, že Mikuláš donesie také tie ízi testy z lekárne. Ráno sa otestujeme aspoň my, nech nenakazíme našich seniorov a užijeme sviatky tak ako zvyčajne. Bez strachu a 2m rozostupov. Nech ich aspoň vystískam zas poriadne všetkých.

Vidíš, tie testy pred vianočnými návštevami sp celkom dobrý nápad, tuším to urobíme aj my tak.

Som si onehdá povedala že ma advent nezaskočí nepripravenú a tak venček na dvere podľa mojich predstáv objednaný od home made tety už dva týždne dopredu a cesto na medovníkový domček zamiesene, aby pekne odstálo a prvú adventnu nedeľu už domček rozvoniaval... Srdce​​​​​​

Svatá prostoto jak som sa ja mýlila... 

Už dva týždne každé ráno, vlastne doobedie v nemocnici s jedným členom rodiny, prídeš domov, prebalujes druhého a večer nemáš sily na pečenie, zdobenie, vlastne na nič... Do toho nám zomrel pes po 13tich rokoch, vlastne prvý, čo nám zomrel na starobu a tak rana duši k tým ostatným sa pridala... Ale vždy sa nájde niečo, čo človeku pohladí myseľ a tak i ja už som našla v tej nemocnici čosi milé, vrátnik ma púšťa do areálu bez toho aby som musela zvoniť, stačí sa priblížiť k rampam a tety čo merajú teplotu sa už zdravia "aaa, vy ste to, dobrý deň..." Slnko​​​​​​

Advent začal a ja som si narýchlo kúpila svetelný záves, pri vybavovaní telefonátov dala dokopy veniec so sviečkami, pomedzi jedenie zavesila venček na dvere, to všetko v nedeľu večer a tak nejak v klidku si pokúsila vychutnať začínajúcu chuť Vianoc Srdce​​​​​​

Nech ešte tieto Vianoce večeriame spolu s rodičmi Srdceak toto bude ten môj vianočný zázrak, darček, budem šťastná Srdce​​​​​

Toto sú moje doobedia

 

 

 

 

 

 

A toto moje večery 

 

Verím v zázraky. Aj tie tvoje.Srdce

ObjímamObjímamSrdceželám vela sily

a splnenie priania.....

aramanaObjímamObjímamObjímam

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok