Aký bol rok 2017?

Ďalší rok je za nami ..., alebo len nastal novoročný deň, rovnaký ako každý iný... Ale možno neuškodí malá rekapitulácia, čo nám uplynulý rok dal, vzal ... Tak či tak nám veľa priniesol ...

Skúsim krátko zhrnúť ten svoj, náš ... rok 2017.

  • Celkom s úľavou som prijala, že za Tinkinými častými bolesťami hlavy, únavou a skoro permanentnou bolesťou hrdla môže byť histaminová intolerancia. 11 ročná deva, ju na moje prekvapenie po prvom, ale krátkom záchvate sebaľútosti prijala a prísne dodržiava z vlastného presvedčenia. Hore uvedené problémy ustúpili. Na rozdiel od predchádzajúcej jesene, nemá v škole ani jednu vymeškanú hodinu a je z nej prekvapivo úplne iné dieťa, čo však súvisí aj s waldorfskou školou, kd echodí druhý rok i kus ..
  • Na jar som sa chystala, že pôjdem do Santiága ..., ale šiel tam len mladší synátor. Ja som došla tak akurát od kúpeľov Výšné Ružbach, kde ma ako prvé vítala tabuľa o Svatojakubskej púti do Santiága. Začať sa dá kdekoľvek a kedykoľvek.Chichocem sa Objavila som však čaro chodenia a novú cestu na prechádzky neďaleko nás.
  • Podarilo sa mi vypratať a posunúť ďalšie nuplatniteľné várky oblečenia ... Inak rozmýšľam, či moje augustové ošiale upratovania nesúvisia s dostatočným prísunom vitamínu D?
  • Teraz prichádza ta dobrodružnejšia časť, akosi mám pocit, že moja púť si ma našla inak, v podobe zdravotných problémov straších detí ... Štyri mesiace permanentných návštev lekárov, jedna operácia, druhá pred nami, dve chronické rany ....
  • Voľačo sa asi mali naučiť aj syn aj dcéra a ja s nimi. Užila som si s devou veľa príjemných chvíľ, rozhovorov, voľačo aj so synátorom ...., zisila som, že mám úžasné deti, každé svojim spôsobom, sa pasuje so životom .... Občas na mňa aj  kríza doľahla, len bolo a je treba fungovať, byť oporou ...
  • Popri tom sa stihli v našej mnohopočetnej rodine diať aj pracovné a finančné zmeny, menšie krízy ...Mladší synátor rieši čo s načatým životom, alebo kam na vysokú, pre neho širokospektrálneho, mierne depresívneho, náročný výber. Je zaujímavé a nie vždy jednoduché sledovať ako sa relatívne čerstvo dospelé deti viac či menej boľavo  hľadajú...
  • V závere, roka ešte riešime, či k novoobjavenej histaminovej intolernacii aj staršej dcéry, ktorej sa okrem hlavného zdravotného problému pridružili ďalšie, ktoré sa dietou podarilo uhrať ..., nebude musieť stravu upraviť aj mladší syn. Len na internáte je to o inom, len permanentná únava, najlepšie v zápätí po jedle, niečo siglalizuje ...
  • Ostáva veriť, že začiatok tohto roka, túto kapitolu uzavrie a štyria strelci vrátane mňa a MM manžela, budeme mať tento rok priaznivejšie naklonené hviezdy.

Ta tak s nami dievčatami, bude ako nebolo, už len lepšie a lepšie. Úsmev Hlavne by som sa mala ja naučiť oddychovať a hlavne nech sme všetci zdravý.  

Dievčatá, aký bol váš rok 2017. Ako každý iný, či podobne turbuletný ...

Komentáre

jaaj, mne sa vôbec nechce pozerať dozadu. Ja radšej plánujem ÚsmevÚsmev

Čakám a teším sa, čo nové to bude tento rok. Niečo som už naplánovala a ostatné prinesie život. Uvidíme.

Aj to skvelá volba. Ako si dopadla ty so stravovacími obmedzeniami ci perestrojkami?

Milujem tento môj ťažký rok, bol pre mňa úžasný aj ked ťažký, zmenil ma a ukončil moje trápenie. Bola som na dne a prosila som Boha že nech si ma zoberie že ja už nevládzem a on si ma zobral-  ale na paškal a ukázal pravú tvár mojich ochorení a všetko sa zmenilo. Som o 8,5 kila ľahšia, 8 a pol mesiaca som nezobrala žiadnu tabletku od bolesti, moje pečeňové testy sú úžasné, už len doviesť do konca aj moje alergické prejavy na koži.

Ten rok bola moja deviatka a tak deviatka pre deviatku je ťažká a predsa pre mňa bola iba o velikánskych zmenách.

V deň zimného slnovratu sa všetko zmenilo, z ničoho nič som sa zobudila do krásneho dňa odľahčená o to závažie ktoré som ťahala za sebou, cítila som sa neskutočne šťastná a plná sily. Po toľkých rokoch to bolo prvý krát kedy som upratovala nie z pozície - lebo musíš / ja to neviem správne opísať to vie dobre Kamila/ ale robila som lebo som chcela, dokonca som chcela si urobiť stromček a aj ho urobila. Konečne začal čas plynuť tak ako  predtým a nie tým unahleným tempúom a ja som nestihala nič urobiť a robila som ustavične a mala ten pocit že ešte musím viac. Posledný týždeň som si užila pokoja z plynutia času a nejakej vnútornej istoty, oprostená od všetkého, v súlade iba zo sebou a mojimi zvieratami. Mala som pocit že tento čas mal patriť iba nám, aby som pochopila ako veľmi milujem všetky živé tvory, ako je to mojou súčasťou.

Nový rok začal prekrásne ale o tom v inom blogu, dakujem ti môj starý rok, dakujem za všetko.

 

To znie skvele, aj ked viem, ze to vobec nebolo pre teba jednoduche.

Dakujem, naozaj v hodnotení je to pre mňa skvelý rok aj ked som sa toho musela tak mnoho naučiť, tak mnoho prehodnotiť a tak mnoho čeliť hlúpym posmeškom a to niekedy aj zo strany lekárov.

Per Aspera ad Astra - Cez ťažkosti ku hviezdam!

Posunula si sa velikánsky kusisko a ten si si vykúpila obrovskými ťažkosťami. Zvládla si ich TlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁno  Obrovský obdiv a hlboká poklona margori ObjímamKvietokObjímam

A teraz povedz prečo plačemSrdce som tak rada že ste tu. Mám vás rada, lebo kusisko cesty som išla s vami v zlom aj v dobrom, podopierali ste ma ked som padala, niet krajšieho poznania.ObjímamSrdceSrdceSrdceSrdceSlnkov duši

Čo bolo, to bolo ...
Tiež nejak sa mi nechce piplať.
Možno tak všeobecne - a tak u mňa ako zvyčajne - vietor, plachty, rýchlo a zbesilo. Vyplazený jazykNiečo sa uzavrelo, niekde sa zatvárajú dvere a niekde som ich rozcapila dokorán bez prievanu ale na to s efektom "tak ma tu teda máte" Veľký úsmev.
Objavila som tri veľké lásky (bicykel - vlastne dva bicykle cestný aj horský Srdce, skialpové ale aj zjazdové lyže Srdce a kuchyňu - a tiež jedno či varím či pečiem Srdce), uzatváram kapitolu bývanie na byte, no a aby toho prievanu nebolo málo, tak v plnej kráse nám nastúpila puberta Objímam.
Hmmmm - Plnila som si sny, plnila som sny.
Borila sa trochu s chorôbkami koncom roku, bojovala s veternými mlynmi a náhodami.
Posledné dni roka mi priblížili rodinu. Tú blízku i tú vzdialenejšiu. Bolo to dušetešivé. A asi pre tieto chvíle sa dialo pred Vianocami, čo sa mi dialo - tie polená pod nohy hádzané.
Aha - došla som na to, že nie som z cukru, že mi netreba sparing partnera, aby som si užila, že keď chcem niečo zažiť, tak si to aj sama viem vymyslieť, že najlepšie chvíle sú pre mňa zo spontánnych nápadov, že ten kto sa bojí, nech sedí doma na zadku, že niekedy netreba padnúť až na dno, ale stačí v podstate aj na zem, že zasa som o kus odolnejšia ako som si myslela, ale že ma občas vie dostať aj maličkosť a otrieskať mnou o stenu, že mať známych je skoro tak dobre ako mať priateľov, že viem viac z cudzích jazykov ako som dúfala Veľký úsmev, že hlava si pamätá aj po rokoch napr. chémiu Mrkám ... no a verím a cítim, že tento rok bude lepší hlavne čo sa práce týka.

Tak a ja si idem vyhrnúť zas rukávy. Niekto to trhové hospodárstvo musí držať nad vodou.

Jaj a ešte niečo, čoje veľmi dôležité pre mňa poznanie - prvé ma naučili na naničmame "že si zaslúžim" a niečo čo ma naučil známy "rebríčky!".Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Očúvaj, to sú dosť parádne objavy tie bicykle a lyže ...., na to, že máš len kus viac ako osemnásťPohoda, paradzina .... a to ostatné, asi jedno s druhým, ako u margori, občas zabolí ale zas posunie vpred svetlejším zajtrajškom. Úsmev

Čo parádne aj drahé objavy Mrkám. Tak ale srdcu nerozkážeš Hambím sa

A ten zvyšok ... nejaké tragédie sa nediali. Proste to všetko k životu patrí a bude ako bude.

Inak obdivujem to tvoje varenie, pecenie, a nerozumiem, kedy take stihas, kde na to beries energiu a hlavne ako to potom nejes, myslim, nejak viac ci skoro vobec?

Včera som dostala dve otázky v posilke:

1/ Nie je ti to triko nejak tesné?

2/ Nie si tehotná?

Takže moje vianočné sviatky, lúčenie sa so starým rokom a vítanie nového môžeme, keby sme mierne chceli byť, nazvať slovom blahobytné.

Jasné že to pojem. A všetci naokolo majú pocit, že ma treba nakŕmiť. Mama, svokra, sestra, švagriná. Tak ale aj ja si doprajem -  Cantuccini dve dávky som zožrala takmer sama Hambím sa. Tvarohovú štolu som nestihla upiecť - našťastie. Ale to bolo minulý rok. Toho roku už pekne zasa do starých koľají Mrkám. Ešte deň a bude to dobré. Teraz silné zapieranie - nie nie ... daj pokoj tým koláčikom, radšej si prilož šalát a srnčie stehno. Kto by odolal. Chichocem sa

To kto sa tak taktne pýtal? chlopi či kámoška? Váľam sa od smiechu po podlahe Však toto na "dobré" sa rýchlo zvyká, horšie s odriekaním ..., aspoň u mňa.

Dievčatá moje, som v stave, že sa mi nechce ani bilancovať ani plánovať, ale dobre sa mi čítajú tieto vaše písmenká...

V odpovedi každej z vás som našla aj kúsok seba, svojich radostí i starostí a predsavzat

Vďaka 

ja sa tiež nejako nedokážem  vrátiť do minulého roka a rozmýšlať nad ním. A nejako ani dopredu. Ale rada čítam vaše články, zážitky, nadchnutia a objavy.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.