Moja cesta k Naničmame.

Členkou tejto úžasnej komunity som už 8 rokov a 5 mesiacov. A ako som sa tu ocitla? Nie nebola to náhoda. Ako prvé ma prijala komunita artmám, kde som vyše dvanásť rokov. Pôjdem pekne po poriadku. Od detstva som mala rada tvorenie. S mojou babičkou sme často vyšívali, neskôr sa k tomu pridalo pletenie. Držalo ma to tak veľmi, že keď som končila strednú školu, písali mi spolužiačky do denníka aby som uplietla ešte veľa svetrov. Potom prišlo manželstvo a rodina a moje tvorenie išlo bokom. Ale láska k tomu zostala v srdci. Po čase sa prejavila a ja som hľadala niečo, čo budem časovo zvládať a zároveň ma to bude napľňať. Z Googla mi "vypadla" mi Artmama. Chodila som tam ako Alenka do ríše divov. Nádherné dielka, krásne spracovaná stránka boli pre mňa balzam na dušu. Občas sa objavili aj príspevky a komentáre veľmi pútavo napísané. Rozmýšľala som kto je za tými písmenkami. Preklikla som na Naničmamu a bola to láska na prvý klik.Chichocem sa Začala som čítať príbehy, problémy, rady a vo veľa veciach som si hovorila veď to o mojom živote píšu, odkiaľ to vedia, ako? Zistila som, že nie som sama, čo si pripadá v mnohých veciach "na nič" a písmenká tu nájdené mi ukázali, že to nie je žiadna tragédia, že sa tak cíti mnoho žienok. Naučili ma napr., že úsilie zmeniť ľudí okolo mňa je pre mňa vysilujúce a výsledok možno ani nebude stáť za to. Že si najprv musím upratať v sebe a postupne to ovplyvní aj moje okolie. A fungovalo to. Spočiatku som sa neodvážila písať iba čítala a čítala.  Neskôr som pridala k debate pod príspevkami aj svoje postrehy a kúsok zo svojho života. Sú tu postrehy a názory také aj onaké. Páči sa mi rôznorodosť, že tu nie je iba to pekné, lichotivé, ale aj názory, ktoré nie každému vyhovujú. Občas idú pod kožu, ale vždy sa to utrasie a žienky nie sú na seba vyslovene zlé alebo hnusné. Sem tam aj nejaký ten svoj blog napíšem. Veľmi rada sem chodím každý deň. Je mi tu dobre. Dokonca sa mi stáva, že pri otázke odkiaľ to vieš, máš, odpoviem čítala som na Naničmame. Ďakujem Kamilka za vytvorenie úžasnej komunity a vám žienky tu na Naničmame za ochotu podeliť sa so svojimi problémami, názormi, za spolupatričnosť, rady.

Želám Naničmame a všetkým jej sesterským stránkam veľa ochotných žienok podeliť sa so svojimi problémami a radami. Kamilka želám veľa síl a radosti v manažovaní a spravovaní tejto komunity.

Komentáre

Občas je to naokolo bližšie Úsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok