Kokosovo ovsené sušienky

Popis

Vždy dobré mať doma niečo také na zahryznutie Úsmev

Kokosovo ovsené sušienky - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
45 minút
Čas varenia / pečenia
15 minút
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

60gramovmaslo
2kusyvajce
120gramovtrstinový cukor
80gramovJablkové pyré
100gramovkokos
100gramovšpaldová celozrnná hladká múka
200gramovjemné ovsené vločky
1čajová lyžičkaprášku do pečiva, štipka sol
3polievkové lyžicedžemu ľubovoľný

Inštrukcie

Vajíčka vymiešame s cukrom a maslom do peny.  Prdáme jablkové pyré, prešľaháme. Pridáme ovsené vločky, múku s práškom do pečiva, kokos a premiešame. Vypracujeme cesto a odložíme na 30 min. do chladničky.
Na plech vystlaný papierom na pečenie kladieme lyžicou kôpky cesta. Doprostred dáme za lyžičku lekváru. Pečieme 15 minút v rúre vyhriatej na 200°C. Po vychladnutí  uložíme do dózy, sú vyborné hneď ale aj po odležaní.

Poznámky

Možeme ich robiť aj v obmenej verzii bez múky - dáme na miesto nej kokos. Alebo ovocné, nakrájame a pridáme do cesta sušené ovocie napr. slivky, marhule ale dobré sú aj z ďatlami. Vtedy už na vrch nedáva džem. 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Veeeeľmi zaujímavé. Páčia sa mi. Hlavne relatívne málo tuku, nahrádza zrejme aj jablkové pyré a v podstate kokos samotný, ale to je v pohode si myslím. Vyskúšam. Vďaka.

To pyré im dodáva takú sviežosť a prirodzenú sladkosť. Isto budú chutiť.
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok