Cuketové závitky s krabími tyčinkami

Pridal/a M.á.r.i.a

Kreácii sa v kuchyni medze nekladú a tak som kombinovala...krabie tyčinky mm rada a rada s nimi plním rôzne mäso či už mleté, závitky alebo kuracie stehná. Tak som to skúsila s cuketou a výsledok nesklamal.

Cuketové závitky s krabími tyčinkami - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
15 minút
Celkový čas
45 minút

Ingrediencie

1kuscuketa
4plátkyúdene masko alebo šunka
10kusykrabie tyčinky
5kusylístky šalvie
2polievkové lyžiceolej
1trochacesnak
1plátokmaslo, soľ, ml, č. korenie

Inštrukcie

Z cukety som si škrabkou nakrájala tenké plátky, nesolila som ich len nechala chvíľku aby pustili šťavu. Na každý plátok som dala plátky údeného, bola to krkovička. Dá sa použiť aj iné alebo dobrá prerastená slaninka, sušená šunka a pod. Krabie tyčinky prekrojiť na polovicu a zabaliť do pripraveného plátku, poistila som to páratkom. Na troche oleja som si najprv opiekla listy šalvie ako chips a potom som na prevoňaný olej dala závitky nech sa pečú z aždek strany. Do pánvice som pridala našúpanú na plátky ostatnú cuketu, zvyšné nakrájané krabie tyčinky a nasekaný strpčik cestnaku. Opiekla a až potom trochu osolila aby to nepustilo veľa šťavy, Dochitia plátkom masla. Podeávala s varenými zemiakmi.

Postup: 

Cuketové závitky s krabími tyčinkami - recept postup 1
Cuketové závitky s krabími tyčinkami - recept postup 2
Cuketové závitky s krabími tyčinkami - recept postup 3
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok