Jablkové pagáče podľa mojej babky

Pridal/a dasa_

Pred časom som uverejnila recept na zemiakové pagáče mojej babky. Okrem zemiakovej plnky dávala aj dusenú sladkú kapustu alebo jablká. Dnes dozrel čas práve na jablkovú verziu. Teda po pravde, na obed boli zemiakové pagáče, jablkové sú skôr taký dezert.

Jablkové pagáče podľa mojej babky - recept
Porcie
Porcie
Zdrojmoja babka
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
35 minút

Ingrediencie

500gramovhladká múka
200millilitrovmlieko
20gramovdroždie
1čajová lyžičkacukor
1čajová lyžičkasoľ
1polievková lyžicaolej
jablková plnka
2kusysladké jablko
1polievková lyžicazlaty klas
100millilitrovolej na potretie

Inštrukcie

Ak chcete robiť jablkové pagáče z celej dávky, množstvo jabĺk zvýšte na cca 1 kg.

Pripravte bežné kysnuté cesto - vo vlažnom osladenom mlieku necháte naštartovať droždie. Múku osolíte, premiešate. Vlejete kvások, pridáte vajce, olej a podľa potreby pridáte vlažnú vodu. Vypracujete nelepivé, nie veľmi tvrdé cesto a necháte prikryté kysnúť asi hodinu.

Medzitým si pripravíte plnku. Jablká očistíte, nastrúhate a zmiešate so Zlatým klasom. Ak sú veľmi kyslé, pridajte lyžicu cukru.

Cesto na doske zľahka rozvaľkáte alebo roztiahnete a nakrájate na štvorce. Do stredu štvorca dáte plnku, zatočíte a roztľapkáte na placku.  Dajte na plech pomastený olejom. Aj vrch pagáča potriete olejom. Vložíte do rúry vyhriatej na 200 stupňov a pečiete do ružova, asi 15 minút. Ak treba, pridáte ďalšie minúty.

Plnku pri nakladani do cesta stlačte v rukách, aby nebola zbytočne vodavá. A kľudne jej dajte veľa, určite to pagáču neuškodí.

Postup: 

Jablkové pagáče podľa mojej babky - recept postup 1
Jablkové pagáče podľa mojej babky - recept postup 2
Jablkové pagáče podľa mojej babky - recept postup 3
Jablkové pagáče podľa mojej babky - recept postup 4
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok