Tofu so zeleninou

Popis

Inšpirovali ma tu príspevky o používaní tofu, ja občas po ňom siahnem, recept je viac menej taký vlastný výmysel a kombinácia ale vždy je to chutné, jedlé.

Tofu so zeleninou - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

1⁄2kustofu natural
1kuscibuľa menšia
1kusčervená cibuľa menšia
1kusmrkva menšia
4kusyšampiňíony
1⁄2šálkakukurica
3trochycesnak
3polievkové lyžicesójová omáčka
1⁄2čajová lyžičkakurkuma
1čajová lyžičkazázvor nastrúhaný na jemno
1⁄2čajová lyžičkasoľ, mlete čierne korenie
2polievkové lyžiceolej

Inštrukcie

Najprv si nakrájam tofu na plátky a potom na hranolky. pridám k nemu sójovú omáčku, dobre premiešam a nechám postáť kým si nachystám statné suroviny, Cibuľu anakrájam na pásiky, cesnak na plátky, mrkvu čistím na škrabkou nakrájam na tenké plátky, šampioňóny očistím a nakrájam na plátky. 

Na oleji si naprv rozvoniam kurkumu a pridám nastrúhaný zázvor. Pridám cibuľu s cesnakom, chvíľku restujem do sklovita - pozor aby cesnak nezhnedol. Pridám šampiňóny a osolím aby pustili šťavu, potom mrkvu a kukuricu a chvíľku podusím. Na záver dám marinované tofu a nechám dobre prehrať. Nedusím dlho aby zeleninka ostala chrumkavá. Kto chce záver môže pridať plátok masla a dochutiť podľa potreby soľou, korením poprípade pridať sójovú omáčku a chlli lupienky.

Podávala som s ryžou ale tá sa dá vymeniť za ryžu natural alebo čiernu ryžu. D sa to konzumovať aj len s listovým šalátom a výborné je urobiť si balíčky - zabaliť do listov čínskej kapusty a k tomu teriyaki omáčku.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok