Neviem,ako dalej.

V januári tohto roku sme konečne našli zubára,ktorý prijme našu dcéru.Kedže je iná,musia jej zúbky robiť pod celkovou anestéziou.Celý týžden absolvujeme predoperačné vyšetrenia.Je to nápor na naše nervy,lebo dcérka nespolupracuje.Neurologičku dokopala,psychiatra uhryzla.Lenže to sú jej lekári,ktorí to zobrali s humorom a správu napísali v spolupráci so mnou.Očnú lekárku sme nenašli.Jediná,ktorú sme našli,pýtala od nás poplatok.Nakoniec nás stejne nezobrala.Vraj to sa nedá vyšetrovať,ked dieťa nechce otvoriť oči...a blá,blá,blá
Som z toho nešťastná.
Nájde sa nejaká maminka,ktorému dieťatku robili ošetrenie zúbkou pod celkovou anestéziou?Zoberú nás na to ošetrenie,ked nemáme to očné vyšetrenie?So zúbkami nastupujeme do nemocnice teraz 12.9.
Počas zajtrajška asi ťažko nájdem očného lekára ochotného prezrieť agresívne dieťatko.
Ak niekto bol na takomto zubnom ošetrení,ozvite sa mi.

Iné deti Naničmama.sk: 

Komentáre

Moji vnúci mali robené takto zúbky a potrebovali iba predoperačné a posudok psychológa, na očnom určite neboli, ale sú to také 4 roky dozadu.

a povedz mi Akalenka, k čomu je treba očné vyšetrenie ak potrebuješ predoperačné.
Ja som dnes absolvovala predoperačné s oboma deťmi a potrebovali sme krvné testy - oveľa rozsiahlejšie ako sa bežne robia, keďže ideme na operáciu do zahraničia. Kardiologocké vyšetrenie + neurologické. Žiadné iné.
Tak požadovať očné vyšetrenie kvôli anestéze je podľa mňa hlúposť. A psychologické tiež.

Akalenka, pokial ja viem, súčasťou predoperačných vyš nie je očné... Iba ak by mala nejaké závažné očné postihnutie. To so žiada kto- ARO, stomatolog?

moje deti majú závažné očné postihnutie ale k ortopedickej operácii nepotrebujú očné vyšetrenie. Takže si myslím, že ani k zubnému nepotrebuje.

Ved to.Aj naša pediatrička bola prekvapená,že načo.Jednoduho takéto požiadavky strčili do zdravotného záznamu.Všetkým sme prešli.Lenže to očné.No to nepôjde.Okrem toho,že sa metala,zatvorila očká tak silno,že sa jej nijako nedalo do nich pozrieť.

Práve očné vyš je jedno z tých, ktoré sa pre nevyšetritelnosť u detí robia niekedy v celkovej narkoze....:-O Ja myslím, že vás bez problémov zoberu aj bez toho, ak tam pediatrička napíše nevyšetritelná.B-]
A držím palce.

Dnes som už pediatričku nestíhala.Zajtra jej poviem,ako sme dopadli.Nezdá sa mi,žeby mala niečo s očkami.Mala ich síce vyšetrené len raz,ked bola malinká.Teraz bude mať 13 rokov.To,či by potrebovala okuliare asi tiež nezistíme.Nerozpráva,takže nečíta.Očné vady v rodine nemáme a u nej sa tiež vtedy nič nejavilo.Lekár na očnom vtedy povedal,že necháme to na další vývin.Ak budú problémy,budú riešiť.
Podla mna vidí dobre.Neunikne jej nič.:-D
Pre to očné sme sa dnes s MM povadili.Chcel ísť za odborníkom,ktorý pýtal za očný posudok 15€.Pre mna je to vela.Teraz,ked kupujem uniformy na zdravotnú,zošity do škôl....No asi spreneverujem peniaze.
Ja sa ukludnujem tu,MM v dielni.No ak nás vrátia v pondelok zo stomatológie,bude veselo.Z MM je uvrčanec.Nevymenila by som ho,ale tento týžden je u nás blázinec A JA NEVINNá OBEť.(rofl)

alkalenka,to vysetrenie chceli pravdepodobne nie koli zraku,ale koli ocnemu pozadiu.na ocnom pozadi sa okrem ineho da zistit aj nejake akutne krvacanie do mozgu/to ma vsak aj ine priznaky/.poznam dve deti,ktore mali osetrovane zubky:jedno v celkovej anesteze,jedno len utlmene diazepamom-myslim,no ani jedno nepotrebovalo ocne vysetrenie.Jedno dietko bolo osetrovane v Martine,druhe v BA.Ani nas to v buducnosti neminie a uz dnes sa toho desim.

No ako ste dnes dopadli? Celkom ma to zaujíma. Ešte možno, že vám dali rozmnožený papier s pokynmi, týkajúcimi sa všetkých a nevyčlenili, čo sa týka len detí. Idete kde: MT alebo Rbk?

Ideme do MT v pondelok.Samozrejme bez toho očného.Nemá zmysel hladať dalších očných.Z tých predoperačných je už podráždená.Tak hryzie,kope,štípe.
Dúfam,že nás odtial nevrátia.Zúbky ju asi dosť bolia,lebo nám hryzie aj do perín.Kedže nerozpráva,tak je agresívna,nervózna.Ved od januára,kedy ju začali bolieť zúbky ju zobrali až teraz v septembri.Iné nemocnice ju odmietli,že oni takýmto deťom zúbky už nerobia.

Ešte pred pár rokmi sa v celkovej anestéze robili zúbky neošetritelným deťom aj v Kubíne. Škoda, že už je tu v okolí len 1 pracovisko.
Budem držať palce, aby ste to už mali uspešne za sebou. Dufam, že to očné bol len "preklep navyše"(sun)

Teraz už v Kubíne nie je ani zubná pohotovosť.To sme zistili koncom júla,ked sme obehávali okresy z dcérou,lebo ju večer a cez víkend bolel zub a opuchla.

V rámci "vylepšenia" je zubná pohotovosť pre Kubínčanov a tuším aj pre celý Liptov len v Ružomberku.

A v noci,ked najviac bolia zuby,nikde.:-( To vylepšovanie nášho zdravotníctva.Ja už dlhšie nemám slov.Ešteže som celé roky zdravá ja aj deti.Snád ked Lesanke zrobia zúbky zase neuvidím dlho nemocnice,lekárou.B-]

Dakujem všetkým za odpovede.Dúfam,že nás v pondelok nepošlú domov.

Ani ja som ešte o tom nepočula.Neviem poradiť, tak aspoň ObjímamObjímamObjímam .

Ako ste dopadli?:-)

Pred chvílou ma napadla presne táto istá otázka na Akalenku.:-) Takže tu druhý zvedavec.;-) Ako ?

Takže nás prijali.Poblombovali jej zúbky,jeden vytrhli.Dokonca jej ich aj krásne vybielili.
V pyžamku vydržala nevyhnutný čas.Potom sme sa museli obliecť,obuť.Bála sa,že tam zostane.Konečne po 8.mesiacoch sme sa všetci vyspali ako bábätká.Lesanka nám totiž bývala celé noci hore.Asi pre bolesť zúbkov.
No a dnes mal MM ráno fofry.Spalo sa nám tak neskutočne krásne,že všetci zaspali do školy.(rofl) MM naštartoval auto a musel robiť rozvoz decák,aby neprišli až na obed.Bývame daleko od škôl.
To očné vyšetrenie vraj chceli,nakolko ked sme tam v zime boli,mala zapálené očko.Takže či to nie je infekčné.
Personál v MT bol velmi príjemný,takže až na tú nudu z čakania to máme konečne za sebou.Som šťastná,že sa nás v MT ujali.Lesanka od narodenia patrila do Ružinova.A to ja finančne nedokážem utiahnuť.

ObjímamObjímamObjímam teším sa s tebou že máte po trápení:-)

No super, že to máte z krku SlnkoSlnkoSlnko Aj bez očného. Ale aspon vieš, na čo to chceli.;-) Tak nech máte zas dĺĺĺĺho pokoj so zúbkami.

Dúfam.Už dva dni je z nej iné dieťa.Nezúri a neštípe nás.Ked nerozpráva,asi takto ukazovala,že ju niečo bolí.Aj my sme velmi radi,že malá už konečne netrpí.(sun)

To je skvelá správa. Áno Bolesti zubov sú veľmi nepríjemné.

Áno

TlieskamTlieskamTlieskam

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.