Proteinový čoko donut

Popis

Absolútne excelentná chuť, vďaka proteinu zasýti a keďže sú pečené v trúbe, tuk je tam minimálne.

Proteinový čoko donut - recept

Zhrnutie

Porcie
Kusy
Zdrojhttp://myhealthymoment.cz/
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
15 minút
Celkový čas
25 minút

Ingrediencie

60gramovovsených vločiek
20gramovstrúhaného kokosu
2kusyvajicka
40gramovčokoládového proteínu
200millilitrovjogurtu alebo kyslej smotany
2čajové lyžičkyprášku do pečiva
2čajové lyžičkyškorice
2polievkové lyžicekakaa
 čajová lyžičkasoli
60gramovčokoláda 70%

Inštrukcie

Všetky ingrediencie okrem čokolády rozmixujeme na homogennú hmotu, ktorú si nalejeme za stáleho premiešavania do 3/4 silikónových formičiek na donuty a dáme piecť na 15-20 minút na  180 stupňov. SKúška špáradlom výhodou. Po vychladnutí - namočíme z jednej strany do rozpustenej čokolády, ktorú môžeme pre lepšie tuhnutie ešte vymiešať s  čajovou lyžičkou  kokosového oleju. Pred úplným zaschnutím posypeme kokosom, alebo cukríkmi, alebo čokohoblinkami, alebo to necháme len na tej čokoládke.

 

Pre prípad, že proteín nemusíte či nemáte ale chcete donuty z rúry, možno ho nahradiť múkou a sladislom v rovnakej váhe.

Poznámky

Dopĺňam informácie o nutričných hodnotách na celú dávku 12 kusov:

bielkoviny - 71,41gr

sacharidy - 93,84gr

tuky - 81,74gr

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Juj! Videla som fotku na tvojom instagrame, dúfala som, ze das recept a som rada, ze si nesklamala:D Super, že tam nie je droždie, takže sa môžem smelo pustiť do pečenia. Myslíš, že môžem aj ovčí jogurt použiť? Rozum mi vraví, že to nemôže byť problém. 

 

Úsmev ... jasné, že ovčí nemôže byť podľa mňa problém. Dokonca samotná autorka dáva protein vegetariánsky, ja som tam nadžabala dokonca kazeinový Veľký úsmev. Výborné boli. Akurát treba asi trochu nechať postáť - stačí 5-10 minút cesto, nech tie vločky a kokos zapracujú na objeme. Keď som dávala piecť druhú dávku ( formu mám len na 6 donutov), tak to cesto bolo omnoho hustejšie. Chutné to bolo oboje.

Jaj a dá sa to vraj piecť v donutovači - mašinke ak máš. Mrkám

Daj vedieť ako dopadla zmena jogurtu, som zvedavá.

mašinku nemám, ja sa bránim mašinkám, lebo to nemám kde dávať:DDD

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok