A vy máte deti?

Dostala som včera otázku po tom, čo som si ostro dovolila usmerniť rodičov 3-6 ročných detí, ktoré lietali po športovom ihrisku, vrážali do cvičiacich a ohrozovali nielen seba, ale aj mňa.

A vy máte deti?

No - moje dieťa je takmer dospelé, druhým trieska puberta, ktorú však slušne zvláda. Nejak to ide.

Pritom sa nepasujem tým, že som deti pretlačila pôrodnými cestami do statusu, že sa mi v hlave niečo uvoľnilo a zrazu sa tam vyskytol všetok patent a rozum sveta. Dokonca som si vedomá aj mojich výchovných prešľapov.

Máte deti?

A ja som uvažovala, čo som to za matku, keď som doteraz toto nepoužila.

Veď počkajte, keď budete mať, budete to vedieť posúdiť.

Hmmm.

Nemý úžas.

A k tomu dojča, štvornožkujúce po cvičebnom priestore (no ja tam chodím v čistých teniskách, ale je to vedľa psíčkarského chodníku, tak by som o hygiene polemizovala) k mojich kettlebelom. A už cmúľa rúčku.

Buďte taká láskavá, dajte to dieťa odtiaľ. Je to nechutné a nehygienické.

Ale veď sú to len slinky.

PrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie

Asi som už stará na takéto. Nemám pochopenie k rodičom, ktorí ignorovali svoje deti vychovávať a nechávajú ich napospas verejnej mienke.

Poď, tete zavadziaš.

PrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie

Som ešte vlastne nanič mama?

Komentáre

Mala by si sa nad sebou zamyslieť veru. Takto sa správať k detičkám. Samozrejme irónia. Nechápem, prečo niektoré mamy automaticky očakávajú, že keď sú niekde s dieťaťom, každý je povinný sa im prispôsobiť. Lebo je to predsa dieťa ...

Ale zober si z toho to pozitívum - vyzeráš tak dobre, akoby si ešte ani deti nemala MrkámÚsmev

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev - áno, vzala som to ako kompliment.

Mňa napadla kniha - Malý tyran. Niečo v tom zmysle.

Že mal by niekto napísať knihu Rodič malého tyrana s podtitulom - tak som si ho vychoval.

ÁnoVeľký úsmev

balalajkaTlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁnoVeľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

ešte poznámočka...v nemecku v jednej reštike tak pri tichosti sa majteľ priznal,že radšej 4psov ako rodinu s nevychovaným deckom..

lebo to čo tam stváralo-šimpanz je nič-a rodičia nič nevideli,nepočuli a potom urazene odišli.Ale výdych úľavy ostatných prítomných asi bolo aj počuť.

Tak krik mi vadí, ale to som 2 mesiace nejak vedela odventilovať a sústrediť sa na svoje.

Absolútne sa však neviem nadchnúť nad šantiacimi deťmi, ktoré lietajú okolo mňa, keď cvičím. Robím s kettlebel - mi, ktoré majú od 8 po 18kg. Keď to letí vzduchom, je to iná energia. Trafiť hlavu, vyletieť z ruky, ja keď stratím stabilitu - proste úraz na svete veľmi ľahko, nehovoriac o dokaličenom decku. Dospelí držia 2m odstup - šak zdravý rozum. Deťom je to jedno, čo im lieta nad hlavou - včera mi vybúrala malá nohu - tak pohár pretiekol. Reakcia rodiča po výzve, že tam nemajú sa decká do 14 rokov čo vešať bola, že oni sú zákonní zástupcovia a je to OK. Že tie deti cvičia Prekvapenie - sandálky a sukienky mali.

A neni to OK. Keď do 14, tak do 14 rokov. Ani porno nemôžu do 18tich kukať, ani alkohol piť, ani huliť - bárs pod dohľadom zákonných zástupcov, ktorí to vyhodnotia ako OK.

A nevysvetlíš.

Taká kuca paca, že som čakala volanie polície. Padli aj tvrdé nadávky (aj z mojej strany), keď došli argumenty. Bohužiaľ.

Som zvedavá, či story bude mať pokračovanie.

Švagriná má takých zo dvadsať kúskov v škole a suseda v škôlke. Domov chodia ako po šichte v bani.

dávno som povedala,že byť učitelkou v MŠ alebo ZŠby som nechela robiť ani za milion-nie že deti sú zlé ale rodičia!!!

Včera som si prečítala v jednej knižke: Keby sme nemali radi naše deti, dovolili by sme im robiť všetko, čo sa im zachce... Dali by sme im úplnú voľnosť bez následkov za porušenie pravidiel. Potom by možno padli zo strechy alebo by ich prešiel vlak. A my by sme si zatiaľ tiež mohli robiť, čo chceme. Bez akýchkoľvek obáv z toho, že by naše deti niečo vyviedli alebo by sa im niečo stalo.

 

Pekná myšlienka.

Vo všeobecnosti je človek s ohľadom času radšej za to, čo mu bolo zakázané ako dovolované.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok