Kam to všetci vlastne spejeme?

Už som sa tu dlho nesťažovala na tému politickej, ekonomickej, sociálnej, spoločenskej ... situácie na Slovensku a vo svete  ... Asi nikomu nebolo za tým smutno. Hambím saAj ja som už začala pomaly rezignovať či prepadať do zúfalstva spojeného s únavou. Ozaj sa snažím nepúšťať si to šialenstvo veľmi blízko.

Lebo len to, čo sa deje v našej vláde, politike, keď jeden psychopat terorizuje celé Slovensko, je úplne zúfale. Náhráva tým na smeč kadekomu. PrekvapenieA k tomu energetická a kdejaké iné vnútorné krízy v toľkých oblastiach medicína, školstvo, potravínárstvo, celá ekonomika závislá od cien energie ..... A parlament, nie je schopný ani schôdzu  otvoriť, aby voľačo riešili. Však ten umelec včera navrieskal asi úplne na všetkých, ak by im nestačili statusy na FB. Sa im ani nečudujem, že mu dnes obštrukcie v parlamente robia..

Ale nie o tom som chcela. Dnes som si prečítala výsledok prieskumu, podľa ktorého sa vraj nadpolovičná väčšina Slovákov prikláňa k želaniu aby vojnu na Ukrajine vyhrali Rusi: TO AKO NAOZAJ? PrekvapeniePlačemPrekvapenieAž tam sme sa dostali. Cudzí štát zaútočí na svojho suseda, zabíja tam ľudí - civilistov, vojakov, deti rad radom, ostreľuje deň čo deň na mestá, mnohé 98 percent rusky hovoriace, ktoré vraj bolo treba zachrániť.

A Slováci ich v tom podporujeme?  Lebo ? Všetci zabudli, abo neboli na svete, ako nám tu nabehli s tankami v 68? Na Ukrajine vraj majú nacistov, určite ich tu máme v porovnaní na počet obyvateľov viac a rovnako aj samotní Rusi. Na toto nemajú absolútne žiadne právo, čo spravili ..., To nám ozaj chýba, aby cez Ukrajinu pokračovali ďalej na východ ..., však tých nacistov a fašistov tu máme viac ako požehnane. Však aj u nás by mohli nabehnúť Maďari, že chcú návrat Uhorska.

Je mi z toho smutno veľmi smutno. Viem, že pre mnohých je a bude ťažká doba, ohľadne zdražovania, ale snáď by sme mohli ešte vedieť, kde je sever. To všetko je dôsledok vojny, ktorú Ukrajinci nezačali. Odišla generácia, čo zažila druhú svätovú vojnu? Zvyšnej chýba vzdelanie, či základný pud proti násiliu, vraždeniu nevinných ľudí ...

A to som stále tá, čo verím vo veľkú ruskú dušu, ale určite nie v to, čo  pácha jeden diktátor.

Diskusie Naničmama.sk: 

Zameťme si pred vlastným prahom najprv.

Toho "psychopata" tam kde je niekto zvolil. A nebol to jeden ani dvaja ani tisíc ľudí. Takže pomaly, pomaličky. Bola to vôľa a súhlas viacerých. Rovnako v politických kruhoch vedeli, keď s ním išli do vlády, s kým majú dočinenia.

Add Rusko. V ´68 sme mohli dopadnúť rovnako ako je na tom teraz Ukrajina. Lenže vtedajší naši politici to riešili inak. 20 rokov sme tu "mali Rusov". Dobrí - zlí? A čo je horšie - ekonomický teror, keď nebudeš mať za čo jesť? Či ten politicko - sociálno neviem aký? Čo sa teba viac týka? A nakoniec - niektorí to riešia tak ako tí Ukrajinci - zbalia švetky a čus bus Slovensko.

Ano bohužial ho tu niektorí zvolili, ale to neznamená, že tu musí byť na večné veky. Je to človek s najmenšou popularitou v politike, naprieč celým spektrom, ktorý fakt vykazuje znaky človeka s psychikou nie je v poriadku, manipulátora ... Svojim správaním, terorizuje nielen politikov, ale hlavne veeeľmi veľa Slovákov. Nie je kráľom, sú možnosti, ako jeho vyčíňanie zastaviť. Namiesto reálnych problémov tejto doby sa riešia jeho problémy, viď kružkovné ... Rovnaké to bolo v čase kovidu a ešte horšie je to teraz. Ano, kvôli tomu čo sa mu tu podarilo "vyprodukovať" odchádzajú mladí a za dverami nám búchajú ďalší ..., áno je to o slovenskom národe, ktorí ich podporuje. V tejto dobe, je ozaj radosť byť v opozícii a rozdúchavať nenávisť.

Ano v 68 bola iná situáciu u nás, vo východnom bloku. Nás bežných ľudí sa to netýkalo, však sme mali čo jesť, školu, lekárov, prácu, že ľudia nemohli cestovať, spisovatelia písať, mnohí speváci spievať, ŠTB lustrovala a zatvárala kadekoho, živili sme neviem koľko tisícovú armádu ...., čo tam po nich, ak sme čušali. Však nám dobre bolo.

A teraz, bude nám znova dobre v područí Ruska? Základ, že bude prúdiť ropa, plyn .... Lebo ďalší človek sa rozhodol, že bude mocným cárom a má právo na všetko, na veľkú Ruskú ríšu a ktovie čo ešte. A my mu to máme tolerovať, čušať a Ukrajinci sa mali nechať okupovať ..., mať diktatúru podobnú tej ruskej, bez základnej slobody prejavu ....? 

Je to celé veľmi, veľmi zložité. Ale nedá sa, nemôžme  tolerovať násilie, útočná vojna, zabíjanie ľudí sa nedá ničím ale ozaj ničím ospravedlniť. 

Sa furt Ficovi a Pellemu čudujem, že vôbec niečo rozdúchavajú. Ja byť nimi, tak klipkám očami a usmievam sa. Všetku štvavú robotu zvládajú v koalícií aj bez ich priloženej ruky Pohoda.

Čul otázka!

Ako chceš zastaviť útočnú vojnu a zabíjanie ľudí?

 

 

Ja ju nezastavím, pomáham Ukrajinkám na Slovensku ako viem, aj keď je to komornejšie. Minimálne, čo viem je, že určite nepodporujem ruskú propagandu, práve naopak, a ak mám možnosť tak vysvetlím prečo, aj tu. Viac nezmôžem. Ale odstrinutie sa od surovinovej závislosti od Ruska je v maličkom meradle aj v mojich silách.

Uvedomujem si, že sankcie voči Rusku boli a sú zrejme jedinou možnou cestou, ako dať najavo nesúhlas s vojnou a zastaviť ju. Len dôsledky a sú veľké, musí ukočírovať čiastočne EU a aj rozumná vláda, ktorú bohužial nemáme. Ja viem, že na energetickej kríze zas zarábajú, tí čo vyrábajú energiu lacno a vezú sa s tou drahou z plynu a uhlia. To treba zastaviť, aj pomáhať najzraniteľnejším, aj priemysliu, j etoho veľa ...

Ja viem, je tu aj diskutabilná dodávka zbraní, bez ktorej by Ukrajina nemala šancu, oslobodiť svoju krajinu. A je mi jasné, že s touto vojnou rastie aj sila zbrojného priemyslu a zarábajú na tom, ale vojnu začalo Rusko a nie teraz, ale už v roku 2014 anektovaním Krymu, konfliktom na Donbase, to im prešlo skoro bestrestne, tak to skúšali ďalej, ak by ich nezastavila Ukrajina, zas by voľakde pokračovali..., tých konfliktných zón majú dosť.

Obávam sa len, že ak sa nám tu nedajbože vráti Fico a spriatelené nacionálne strany, tak Rusko tu bude mať podporovateľa. V tomto vidím základný problém. 

po A:čo sa týka politiky to už neriešim lebo by mi j...o.Neviem ako sa cítia tí čo ho volili..

po B:rozdúchavanie nenávisti v národe sa deje tak pekne nenápadne-pripada mi to ako z filmov o fašizme kde v 20-30tich rokoch mnohí nemci s ním súhlasili a potom naraz bum..otvorili síce oči ale neskoro..

po C:aj tu u nás ked niekto začne útočiť hlavne na tie baby čo sú tu..vždy poviem chceš byť na ich mieste?bez domu,muža,syna a v cudzej posteli?odpoveď bola vždy koktanie...

lebo ja sa zastávam hlavne tých konkrétnych osôb..politiku tam neťahám.

lebo tú vojnu si odsierajú tí najzranitelnejší...tí čo mali za čo a na čom odísť tí veru na Slovensku neskončili!a vytáča ma ked povedia,že ved prišli autom-kua ale takým obyčajným a na 30žien je to auto len JEDNO!!lalebo-ved má urobené nechty-na a čo?nejakú radosť si musia urobiť...alebo tá fajčí-a ty by si nefajčil keby si bol nasratý v strese a neviem čo?

naozaj neviem kde to spejeme..odísť ?nevravím,že dalo by sa ALE mám tu mamu hrob môjho otca..tu sa cítim doma.Áno v Bavorsku krásne ale stačí mi tam dovolenka aj Dánsko obdivujem ale domov sa teším..

 

 

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok