Sme nezodpovedný národ?

Nedávno som prišla z roboty a v rámci relaxu-pozrieť čo nové na pint..e+káva..A vyskočí mi článok ,že rodina sa vrátila z talianska aj s deckom a po 4dnoch na pohotovosť atď.atď.

môj názor je taký ,že ozaj tak ako to zvládla Čína riadne natvrdo s trestami na to Europa nie je pripravená.takýchto debilov čo ohrozujú ostatných tým,že taja dôležité info by mali zatvárať+mastné pokuty..

netvrdím,že robiť paniku ale správať sa zodpovedne a hlavne nezamlčovať kde som cestoval a s kým som tam bol..

ved ked ideme darovať krv dotazník myslím vyplní každý poctivo...a to tam ideme zdraví.

Diskusie Naničmama.sk: 

Ťažko povedať, spomínaná pani vraj bola testovaná na koronavírus na infekčnom oddelení, pár dní predtým, a bola negatívna, tak možno predpokladala, že aj dieťa bude tiež ok, či sa len zľakla, že tam bude musieť nechať dieťa samé ...Nemalo by sa také stať, SMS z MZ došlo zopár, na tému ako sa správať pri podozrení, len zas keď čítam, že nie je šanca sa dovolať na infolinky, alebo sú rýchlo zrušený, že im nič nie je ...Ta si vyber, v každom prípade si situáciu vyžaduje ozaj zodpovedný prístup.

Vieš nad čím uvažujem?

Ráno som prišla do práce, 3x kýchla a v balíčku hygienických vreckoviek mi zostávajú 2 nepoužité. A mala by som ísť do banky a po úradoch. Nikto iný to za mňa nevybaví. Žiaľ. A teraz buď zodpovedná alebo nie. Buď pôjdem a vybavím alebo nepôjdem a dojdú pokuty za porušenie nariadení. A teraz - zodpovednosť vrs zodpovednosť Mrkám.

Ono čo čítam, tak média sa tiež v mnohom nesprávajú zodpovedne. Ako je možné, že výsledky testov sa vraj dozvie skôr celý národ z médii, ako samotný pacient? Ako je možné, že pri tak prísných zákonoch o ochrane osobných údajov, bulvárne plátky zverejňujú celé mená chorých aj príbuzných a tí potom dostávajú kadejaké zvrátené výhražné správy, pritom v konečnom dôsledku ich správanie nebolo tak nezodpovedné, ako to bolo odprezentované v správach.

Zo života.

Ťažko vysvetlíš chorým babkám, že majú ostať doma. Je to problém aj inokedy, nieto ešte dnes.

A tak chorá babka išla na spoveď. Kňaz sa jej snažíl dohovoriť,... ale babka, veď Corona vírus. A babka mu na to - Ano Pánko, Korunku (milosrdenstva) som sa o tretej pomodlila .....

Len pre vysvetlenie Korunka milosrdenstva je špeciálne modlitba, podobajúca sa Ružencu. Modlieva sa o pätnástej hodine.

a na dva týždne zakázali omše, nebude to pre babky nijak jednoduché ...

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok