reklama

Dojčenie a homeopatiká

destiny333 , 02. 01. 2010 - 22:47

reklama

Ahojte naničmaminy,

hľadala som info o ricinus communis 5CH a naďabila som na túto stránku. Milo ma prekvapila a potešila a tak som neváhala a hneď sa prihlásila.

Našla som tu informácie o možnostiach podpory laktácie. Dňa 9.12. sa mi narodil synček, ale hneď z pôrodnice bol prevezený do inej nemocnice a operovaný. Preto som nemohla kojiť až kým malého neodpojili z umelej výživy a nezvykli ho na príjmanie ženského mlieka. Celý čas som si odsávala mlieko a odkladala, ale okolo Vianoc som ho začala strácať.

Pre moju veľkú radosť ma 28.12. prijali do nemocnice k malému, že už ho môžem začať kojiť, ale aj keď som mu dala z oboch prsníkov, nebolo to viac ako 10 ml. V priebehu asi 2 hodín sme to so sestričkou skúsili ešte asi 2-krát, ale výsledok bol rovnaký. (predchádzajúce dni to bolo rované aj pri odsávaní) Poznala som tieto homeopatiká a tak som poprosila manžela, aby mi ich priniesol. Postupne začali zaberať a dnes som na tom tak, že odsajem z jedného prsníka cca. 15 ml, ale malého sa snažím prikladať čo najčastejšie, takže už tak často neodsávam.

V lekárni však manželovi nevedeli povedať dávkovanie, tak mi to zisťovala sestrička v nemocnici a povedala "ráno a večer 5 guličiek pod jazyk". Z nemocnice sme už našťastie doma a tak som si na internete overovala dávkovanie a prekvapilo ma, že som naďabila na opakovanú informáciu o tom, že keď tieto tabletky zaberú, treba ich vysadiť. Nikde sa však neuvádzala informácia, kedy ich vysadiť.

Preto prosím pomôžte a poraďte mi, ako zistím kedy je čas ich vysadiť a ak ich budem brať dlšie čo sa môže stať?

ĎAKUJEM!!!


reklama

Adinka, So, 02. 01. 2010 - 23:33

Ahoj, homepatká sa naozaj odporúčajú brať v prípade akútneho problému, a po zabratí zmeniť, alebo prestať užívať. Určujú sa nie od choroby, ale ale od aktuálneh stavu. Ricinnus je okrem iného aj na tráviace problémy s hnačkou a vracaním, nielen na podporu laktácie. Homeopatiká ovplyvńujú viac vecí narz - a to tak stavy fyzické aj duševné. Ak sa berú dlhodobo, je to v prípade chronických ochorení a dáva sa iné dávkovanie a nie každý deň ... to záleží však zas od konkréteho stavu a treba sa poradiť s odborníkom.
Na podporu laktácie sa používajú aj Urtica Urens, CHamomilla, Beladonna, Conium, Bryonia, Calcarea Carbonica, Ricinnus, Phytollaca .. v riedení 9 alebo 5 CH. Pri ukončení dojčenia väčšinou v riedení 30 CH, kedy pôsobia opačne. ....

Odporučila by som ti prejsť na bylinný čaj na podporu dojčenia a to zmes benediktu lekárskeho a senovky gréckej, a potom ricinnus vysadiť. Tvorba mliečka by sa ti už mala zvyšovať aj tým častým prikladaním , ako píšeš. Dôležité je aj správne prisatie, keDˇsi malý viac vytiahne, prípadne ak je lenivší aj špeciálne stláčane, aby mu mliečko lepšie tieklo a napil sa naraz viac. A dávaj mu tiež stále z oboch prsníkov, kým to nebude dostatočné. Držíme palčeky, nech sa vám to pekne rozbehne a už budete zdravučkí. Ak ešte budeš mať nejaké otázky, kludne napíš na mail.

destiny333, Ne, 03. 01. 2010 - 09:14

Ďakujem Adinka, ale bylinkové čaje sa bojím piť kôli mojej alergii na väčšinu bylín. Len stále neviem, či ešte môžem užívať Ricinus, alebo už ho mám vysadiť. :-(

Adinka, Ne, 03. 01. 2010 - 17:54

Najlepšie keDˇsa poradíš v lekárni, kde majú homeopata, z mojej asi 5 ročnej skúsenosti nikto nebral dlhšie homeo na mlieko ako 3 - 4 dni. Takto cez net sa to ťažko radí, homeopat si od teba vypýta viac informácií a podľa toho sa rozhodne. Ako dojčíš malého ? Stačí mu mlieko ? Máš už naliate prsia, DOkrmujú ho niečím ? Lieky sú na rozbehnutie tvorby, nie na stále udržiavanie, aj keĎ si myslím že by ti vedeli na mieru poradiť možno aj také homeopatiká. Len v tom prípade sa sledujú aj iné faktory.
Skús sa poradiť prípadne aj tam s laktačnou sestrou, ktorá bude podrobnejšie sledovať tvoj prípad a radiť podľa situácie. Nespoliehaj sa len na homeopatiká, aj ked sú výborným prostriedkom v začiatku alebo pri problémoch.
Na tvojom mieste by som ich vysadila a v prípade núdze znova nsadila. ale aby si videla, či je tam nejaký rozdiel. Hlavne sa nestrachuj, ak sa malý dobre zacucol, to je už vynikajúci začiatok. (y) (hug) (flower)

matam, Ne, 03. 01. 2010 - 13:11

destiny ja som niekde citala ze ked sa tieto homeopatika uzivaju dlhsiu dobu mozu mat presne opacny ucinok a to zastavenie laktacie... celkom tomu verim lebo ja som spravila presne tuto chybu... nevedela som o tom a uzivala ich dlhodobejsie a o mlieko som celkom prisla... mozno nie len preto ale na iny dovod som neprisla kedze som mlieko odstriekavala pravidelne kazde tri hodiny aj v noci malu som casto prikladala pila som caje na podporu laktacie meltu...
inak som este citala aj niekolko zasad ktore by sa pri ich uzivani mali dodrziavat:
stvrt hodiny pred uzitim ani po by sa nemalo jest ani pit
nemalo by sa guliciek dotykat rukou ale rovno ich davkovat do pusy (pod jazyk)
nemala by sa pit kava
davkovanie 5 guliciek nechat rozpustit pod jazykom
a teda uzivat len kym laktacna kriza nepominie

destiny333, Pi, 08. 01. 2010 - 01:55

Ďakujem naničmaminy :-)

preventívne som ich vysadila a vyzerá to, že akurát včas. Podľa toho ako malému pri kojení tečie mliečko z pusy čo nestíha prehĺtať, tak to vyzerá dobre. Papá každé tri hodiny, kaká a ciká bez problémov. Takže je to na dobrej ceste. Nemám prsia naliate ako pri dcére, ale aspoň ma nebolia :-P Dokonca sa mi už stalo, že kým som z jedného prsníka kojila, z druhého mi tieklo mliečko.

Som rada, že táto stránka je, a že exsistujú naničmamy, ktoré ochotne poradia a pomôžu, alebo len podporia. (heart) (heart) (heart) (hug) (hug) (hug)

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama