Bezlepkové mini bábovky

Popis

Zvýšili sa mi pomleté mandle a oriešky a prišla k nám návšteva s deťmi, tak som namiesto bábovky upiekla mini bábovky:-) Renč​a dakujem za recept;-)

Bezlepkové mini bábovky  - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
35 minút

Ingrediencie

6kusyvajec
120gramovtrstinový cukor
100gramovmletých orechov
100gramovmletých mandlí
100gramovmúka bezlepková
3polievkové lyžicemlieko (voda)
50millilitrovrastlinný olej vhodný na pečenie
1kusvanilkový cukor
1kusprášok do pečiva bezforsfátový
1štipkasoli

Inštrukcie

Ja som robila mini bábovky z polovičného cesta a vyšlo mi 12 kusov.

žltka vymiešame s cukrom a vanilkovým cukrom do penista, pridáme  olej a mlieko (vodu) a nakoniec všetky suché suroviny (prášok do pečiva je najlepšie predtým zmiešať s múkou). Bielka so štipkou soli vyšľaháme kým sa nám neurobí tuhý sneh. Túto masu pridávame postupne k cestu a zľahka premiešame až kým sneh splynie s cestom.
Vymastíme formu na bábovku a vysypeme ju s múkou, aby sa bábovka nelepila (silikonové formy len vymastíme s olejom). Kto chce môže do polovičky cesta pridať kakao (ja som zabudla, nie je to však nutne).
Formu/ formičky dáme do vyhriatej rúry na 180 stupnov a pečieme cca 45 až 50 min , mini bábovky boli hotové už po 20 minútach.

Cesto je dlho vláčne, netrúsi sa. Stoji to za pokus, vysšať ju:-) Tým že je tam len málo múky, tak chuti aj "bezlepkáčom" :-)

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Výstavné ÁnoÁnoÁno

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok