bábovka

Tvarohovo-kakaový koláč - recept

Tvarohovo-kakaový koláč

Výborná kombinácia, aj drobné ovocie k tomu celkom pasuje. Použila som nižšiu bábovkovú formu, ale v pohode môžete spraviť aj mramorovaný koláč na plechu.

Mascarpone bábovka. - recept

Mascarpone bábovka.

Veľmi jednoduchá, chutná a keď si ju spestríte rôznym ovocím, tak zakaždým bude iná.

Plnená citrónovo jogurtová bábovka - recept

Plnená citrónovo jogurtová bábovka

To bábovkovanie mi ostalo aj na Veľkú noc Chichocem sa. Na miesto veľkonočného barančeka bola bábovka. Aby vyzerala slávnostnejšie naplnila som ju...chutila Mrkám

Levanduľovo pomarančová bábovka ♥ - recept

Levanduľovo pomarančová bábovka ♥

"Ty jsi má, levandulová... úplně celá, celičká, levandulová...nádherně levandulová" mmm... takto mi tá pesnička znela v hlave, keď som piekla levanduľou voňajúcu bábovku. Narazila som totiž v kredenci ešte na pohárik sušenej /a jedlej/ levandule a bolo rozhodnuté, že myšlienky na niečo levanduľovo voňavé a pritom aj jednoduché, rýchle a jedlé sa už nezbavím. A teda neľutujem, stáva sa stálicou mojich receptov.

Maková bábovka - recept

Maková bábovka

Podobnosť s koláčom Lenivá žena, je čisto náhodná. Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe Keď ju milujú, nie je čo riešiť. Hambím sa Vďaka špaldovej múke vhodná aj pri histaminovej intolerancii.

Bábovka z margotiek - recept

Bábovka z margotiek

alebo zlikvidujeme Vianoce ( a možno aj tých mínus dvanásť stupňov).

Ako som tak upratovala skrinku, lebo čo iné robiť, keď je vonku zima, mráz, vetrisko, našla som margotkové salonky. Už roky mám odložený recept, ktorý chcem vyskúšať, ale nikdy mi ešte Margot tyčinky nezostali. Veľký úsmev Tak hurá na to .

Bábovka Spekulatius.  - recept

Bábovka Spekulatius.

Vonku krásne sneží, v ruke čaj, tak čo k tomu chýba? Nejaký koláčik, bábovka? Niečo sladké, voňavé, korenisté? Presne tak... a presne taká je táto bábovka ♥.

Bábovka s vôňou pomaranča so slaným karamelom - recept

Bábovka s vôňou pomaranča so slaným karamelom

Pripájam sa k bábovkovaniu. Dnes štavnatá s pomarančom a chuť slamého karamelu je návykový hodí sa k pomarančovej chuti.

Orechovo - tvarohová bábovka - recept

Orechovo - tvarohová bábovka

Bábovky pečiem pomaly dve do týždňa, zistila som, že ju viem mladšej deve zabaliť aj na obed, bo kvôli HIT obeduje až doma. Úsmev Opäť jedna bábovka, ktorá zvládne aj moju bezlepkovú múku a experimentovala som ako vždy. Chichocem sa

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok