Kváskové šišky

Pridal/a M.á.r.i.a

Fašiangy pomaly aj končiť budú a šišky nikde. Tak som večer naštartovala a dnes dokončila moje prvé kváskové šišky...ešte ich trochu treba vyšperkovať ale chuťou sú dobré.

Kváskové šišky - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
4 hod
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
4 hod, 30 minút

Ingrediencie

200gramovpšeničný kvások
250gramovšpaldová múka celozrnná hladká
50gramovmaslo
80mililitrovmlieko
100gramovkyslá smotana
1kusvanilkový cukor
 štipkasoľ
Ostatné:
  olej
  džem
  cukor

Inštrukcie

Večer si pripravím kvások - 1 PL štartér, 100 g pšeničná múka hladká ( ja som dala špaldovú), 100 g vlažnej vody, vymiešať, zakryť a nechať do rána nakvasiť.

Ráno si vymiesiť spolu všetky suroviny. Nezabudnúť si odobrať z kvásku PL a odložiť do chladničky na ďalšie použite. Cesto má byť hladké, pružné, nelepivé. Nechať kysnúť prikryté aspoň 3 hod. Cesto si dám na pomúčenú dosku a rukou roztiahnem asi tak na 1 cm hrubý plát. Vykrajovať šišky - vykrajovala som menšie, necháme na doske prikrytý kysnúť ešte 45 min. Ptom vysmážame tak ako klasické šišky - olej si zohrejem, stiahnem teplotu a kladiem šišky dierkou dole, keď sú ružové obrátiť. Hotové pocukrovať a ozdobiť džemo.

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.5
Priemer: 3.5 (6 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok