kvások

Šišky podľa Viktora - recept

Šišky podľa Viktora

Toto nie sú šišky "jak od starej mamy". Jedine, ak by stará mama bola Nonna - lebo tieto šišky sa silne podobajú na talianske bombolini.

Nadýchané, voňavé, mäkučké. Plné vanilkového krému v škoricovom kabáte.

Iné ako klasické. Lepšie. Najlepšie.

Lievance z kvásku  - recept

Lievance z kvásku

Nedávno som sem dávala kváskové lievance a preto, že mám kvások zarobený tak som skúsila iný recept a chutili. Ak si cesto zarobíte večer môžete piecť na raňajky, ja som zarobila cesto ráno a boli na olovrant. Tak ak máte v chladničke kvások treba to skúsiť ...

Kváskové lievance so slaným karamelom - recept

Kváskové lievance so slaným karamelom

Dávno som nekváskovala a situácia s nedostatkom droždia na zlákala opäť si kvások založiť, takže už som piekla žemle, chlebík a na rad prišli lievance.

Kvásková bábovka a mrkvové sušienky - recept

Kvásková bábovka a mrkvové sušienky

Sladké raňajky... k bábovke domáci jahodový džem a nesmie chýbať kávička...aj také občas nezaškodí Chichocem sa

Parené kváskové buchty - recept

Parené kváskové buchty

Konečne sa podarili tak aké by mali byť...a v správnu chvíľu ako Valentínsky dezert Úsmev. Skúšala som pomer ,druh múky, kvásku a dĺžky kysnutia a oplatilo sa skúšať.

Moravské koláče kváskové - recept

Moravské koláče kváskové

Môj osvedčený bačičkovský recept som skúsila zmeniť na kváskový a celkom sa vydaril.

Kváskové šišky - recept

Kváskové šišky

Fašiangy pomaly aj končiť budú a šišky nikde. Tak som večer naštartovala a dnes dokončila moje prvé kváskové šišky...ešte ich trochu treba vyšperkovať ale chuťou sú dobré.

Kváskové rožky - recept

Kváskové rožky

Inšpirovala som sa receptom od Dzeny. Recept som si trošku upravila. Kváskový chlieb pečiem, ale rožky - to bol môj 1. pokus. Myslím, že celkom vydarený, ibaže boli menej slané, nabudúce pridám trochu viac soli.

Kváskový chlebík bez miesenia - recept

Kváskový chlebík bez miesenia

A kváskujem ďalej, chcela som robiť šišky, kvások od večera do rána na mňa čakal...plány sa zmenili, bol z neho chlebík. Šišky potrebujú viac času a ten som nemala. Ale objavila som chlebík, ktorý budem robiť často, chuťou veľmi dobrý, pripomína mi taký dobrý zemiakový.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok