Obrátený ovocný koláč s tvarohovou plnkou

Popis

Keď ma chytí mlsná a nieviem čo od dobroty  Chichocem sa,  tak vymýšľam a skombinujem čo je v chladničke ... ovocie na už otravovalo v košíku, jablko zvráskavelé, marhule nechceli zmäknúť, tak som im pomohla.

Obrátený ovocný koláč s tvarohovou plnkou - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
25 minút
Celkový čas
55 minút

Ingrediencie

8kusymarhule
1kusjablko
120gramovtrstinový cukor
60gramovmaslo
1kuscitrón (šťava)
250gramovtvaroh - klasika v staniolovom obale , 250 gramový
2čajové lyžičkyzlaty klas
250millilitrovsmotana na šľahanie, čokoláda
1plátoklístkové cesto

Inštrukcie

Marhule a jablko som ošistila a nakrájala na osminky a pokvapkala citrónovou šťavou. Do kastróla dať maslo a cukor, nechať rozpustiť, pridať ovocie. Nechať asi 5 min. prehriať. Ovocie pustí dosť šťavy. Na dno tortovej formy naukladám udusené ovocie ( môžeme si zvoliť aj iné napr. broskyne, hrušky, jablká ). Z lístkovéha cesta vykrojíme kruh o niečo väčší ako je forma, popicháme vidličkou a dáme na ovocie. Okraje sa snažíme zatlačiť trochu pod ovocie. Spodok formy obalím do alobalu ak by chcela vytekať šťava. Dáme do vyhriatej rúry na 180 st. piecť 20 - 25 min. Po vybratí z rúry necháme 10 min. odpočinúť a vyklopíme na podnos.

Ostalo dosť sirupu z ovocia a z neho si uvaríme tustý puding, pridala som v troche vody rozmiešaný zlatý klas, uvaríme a necháme vychladnúť. Zašľaháme do tvarohu 1 dcl smotany. Spolu dobre vyšľaháme na krém, natrieme na ovocie.

Zvyšnú šľahačku vyľaháme a natrieme na krém, môžeme posypať sekanou čokoládou.

 

Postup: 

Obrátený ovocný koláč s tvarohovou plnkou - recept postup 1
Obrátený ovocný koláč s tvarohovou plnkou - recept postup 2
Obrátený ovocný koláč s tvarohovou plnkou - recept postup 3
Vaše hodnotenie: Žiadne
3
Priemer: 3 (2 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok