A ja pôjdem!

Tak. Už ma to dobehlo. Zas sa zvlnili vlny na FB a s odbúdajúcim časom zostávajúcim do celoplošného testovania a začali pribúdať články. Mám dojem, že na Slovensku je najviac odborníkov na svete.
To by sme mali, to by sme nemali.
Hento nám dajú do hlavy, toto nám dajú do hlavy.
Na to majú právo, na hento nemajú.
Halo ľudia! Čo sa stalo?
Prečo sú všetci tak nervózni a nahnevaní?
Ak všetko kritizujú, prečo niečo konštruktívne nepovedia?
Len každý frfle ako to pokazené pivo vo fľaši.
Prečo sa na to nepozrieť pozitívne?
Prečo nemať radosť z toho, že vďaka tomu, že aj keby len 30% úspešnosť by tie testy mali, že sa zdiagnostikuje aspoň tých 30% nakazených? Či niečo nie je viac ako nič?
Nebude lepšie, ak sa aspoň zopár ľudí, ktorí nevedomky môžu nakaziť HOCIKOHO, u koho to nemusí dopadnúť bezpríznakovo, dozvedia pravdu a budú zodpovedne môcť podľa toho zariadiť?
A mne to nie je jedno.
Tiež mi mnoho vecí nie je po chuti.
Ale chcem urobiť niečo - hocičo, aby som sa niekam posunula.
A potom, potom budem môcť kritizovať.
Keď urobím maximum, čo môžem, aby som spomalila šírenie.
Takže - ja pôjdem.
Rúška - odstup - ruky.
Aby mohli zas cukrári piecť pre plné cukrárne, aby mohli speváci robiť koncerty, aby som mohla sa ísť spotiť do fitka, aby som si mohla ísť skúsiť nové topánky, aby som mohla zbehnúť do Piešťan bez toho, aby niekoho myklo pri otázke odkiaľ som, aby som čo najskôr nazrela na Moravu. Aby mohli byť znovu svadby a oslavy.
Ale hlavne. Aby som čo najskôr mohla bez starostí či niekoho nenakazím, vyobjímať tých čo ľúbim.

Komentáre

Slovo "pozitívne" sa už neodporúča dávať do povzbudzujúcich článkov Váľam sa od smiechu po podlahe​​​​​​

Áno, veľa odborníkov a čo ma teší, aj lingvistov, ktorí objavili nové slovo "nulitné" Váľam sa od smiechu po podlahe keď ho čítam u niekoho v statuse, dekel mi ide vyj..... no nič.

Beriem to tak že zrobim to najlepšie čo viem a môžem, aby tomuto celému bol koniec, ak sa dám testovať. Takže áno, ja idem Áno

Aj my ideme komplet vsetci. Suhlasim, nedá sa donekonečna nadávať na všetkých a všetko a nič neurobiť. Potrebujem skončiť ako Česi? a to vraj ideme ich cestou.

Inak som celkom dosť prekvapená, že tak skoro skončili lockdown, uvedomujem si dôsledky na prevádzky, ľudí ..., len sa mi to zdá skoro. Zas nejak tých ľudí asi musia motivovať na to testovanie ...

Ako ozaj ťažko, Matovič je stále ten istý šašo, ako bol za minulých vlád, ale niečo spraviť musíme, pokial nechceme skončiť s kolapsom nemocníc, veľa mrtvými a s úplnym zákazom vychádzania  a zavretými farbrikami ... len tu ozaj nejde o to, aby sme boli prví čo tento experiment postúpili, ale aby sme zvrátili priebeh pandémie.

Inak mňa včera dojali vyhlásenia poniektorých komôr ani neviem akých lekárov, ambulantných ... dva dni pred testovaním ...

Dnes na mňa zasvietil ešte jeden článok, najväčší význam má každého osobný lockdown. Takže fakt podľa možnosti sedieť doma na zadku, okrem najnutnejšíeho čo treba vybaviť a pohybu voľakde v prírode.

my tiež ideme!(bez ohladu čo si myslíme o ľudoch vo vláde.)

 

Áno, idem aj ja, i keď som ročník 1952.

Nuž, ahojte, ja sa hlásim už ako bývalá covid – pozitívna.  Môžete dezinfikovať, rúškovať, odstupy robiť, raz do týždňa pretriskáčovať market, stačí jeden blb ako v mojom prípade, čo sa vysmieval, chodil po baroch, chrchlal, kade chodil. Chcem tým povedať, že keby sa dalo, tak na celoplošné testovanie takýchto aj v zuboch dotiahnem. A za názor, že je  to len chrípka dám aj po hube.

Snáď to testovanie prebehne bezpečne.

Čo sa nás týka, sme to ako rodina zvládli, ja jediná som bola pozitívna, zvyšok rodiny bol negatívni. V pohode som bola, kým mi na 4 deň nezavolali zo Sociálnej poisťovne, že nech si „prídem podpísať tlačivo na PN“.  Nemáme tu coronu mesiac,  máme ju čosi viac ako polroka a stále nie sú nastavené nejaké pravidlá.

Preto som sa ozvala, nestačí oznámiť všeobecnému lekárovi, že vám vyšiel pozitívny výsledok, ale treba žiadať karanténnu PN. Ja som aj žiadala karanténnu PN, alebo pandemickú, však nech to sedí s výsledkom, ale lekár si aj tak spravil podľa seba a dali mi klasickú PN, ktorú platí zamest, prvé tri dni menej a potom 70%, presne neviem, kľudne to niekto doplňte. Pri karanténnej PN platí rovno Sociálna poisťovňa tú vyššiu sumu.  Stálo ma to 3 dni nervy, lebo Sociálna poisťovňa a „vedúca nariadila“ zlikvidovať mi klasickú PN, telefonovanie do amb. Ku všeobecnému lekárovi, kde nedvíhali a keď sa dovoláte, tak ich zaboha neviete presvedčiť, prečo to tá Sociálna poisťovňa nechce vyplatiť, že oni to majú dobre a mám vysvetliť, kde presne je čo zle. A vysvetľujte z domu, z karantény vlastne, že ten papier nevidíte, netušíte, čo tam je,ale nie je to správne. Tak ležať na kyslíku, to by bolo asi iné zábavisko, kto by to riešil.

Syn sa zamestnal na pracovný pomer od októbra, ale tým, že je stredoškolák, tak ešte patril pod pediatrickú ambulanciu. Všetko sa to zbehlo strašne rýchlo.  Zamestnávateľ chcel PN-ku, lebo korporácia, a pediatrička nevystavuje PN-ky nevystavuje.  Mladý na prášky, že bude musieť dať výpoveď v skúšobnej dobe. Sranda na druhú.  Pri ňom som bola v pohode, lebo druhého takého by nenašli, tak mu ponúkli neplatené voľno, kým mu neskončí karanténa a po karanténe sa v kľude prehlásil. Teraz chodí do „roboty“ po dištančnom,  vysmiaty ako lečo.

Smutná bola tá izolácia.

Mojím babám neskutočne chýbalo objatie. Ja som si nikdy neuvedomila, koľkokrát si ho pýtali, alebo koľkokrát som ich objímala.  A zrazu sa to nedalo.  Najmladšia (dieťa za odmenu, aby som si tak nelichotila, aká som skvelá matka), dostala svoju prvú menštruáciu, tým to nechcem oznamovať svetu, len som sa dostala do situácie, že má 10 rokov a odmietala si to pripustiť, aj keď vedela o čo ide. Natiahla nohavice a snažila sa situáciu vytesniť zo svojho bytia. A ja som ju nemohla ani objať.  Ja tomu nerozumiem, stane sa to práve vtedy, keď je mama pozitívna....Asi z metrovej vzdialenosti sme sa rozprávali, kým začala komunikovať, kým sme si to doriešili jedna s druhou.  Teraz si príde pre objatie, kedy chce.  A ja túlim koľko sa mi chce.

Ja už ani nechcem nechcem obchody a výlety. Ja si chcem objímať tých, ktorých ľúbim.

My pôjdeme.

Tradične u vás nuda nehrozí. S tými PN u teba je to ozaj nepríjemné.

Aj naše decká, už dávno dospelé, syn pracuje, ešte chodia k dorastovej lekárke, tak asi ani nie je tak problem pri PN mladého ta lekárka, ako to že je študent?, netuším, ale asi to bude aj o lekárovi.

Prvá menštruácia v desiatich, ozaj veľmi skoro a verím, že v takejto situácii objatie muselo chýbať. Ta nech ste všetci zdraví. Však toto, človek v takejto dobe, hneď prehodnotí priority.

 

U nás sú velké rady, tak odporúčam každému zimnú bundu a hlavne zimné topánky. Až nie je chladno od nôh. ja som to po 3/4 hodine v rade vzdala. Zatial. Hlavne lebo som nemala teplejšie topánky, tak nech nedopadnete rovnako

Aj u nás hlásia veľkú zimu, vetrisko fúka, v KE dlhé rady, u nás sa testuje len v nedeľu, rozdelene podľa "ulíc" ta som zvedavá. V Košiciach to bude veselé, počet stanovíšť mali nastavený na 3 dni, viac im vraj nepovolili, ta som zvedavá čo  z toho bude, niekde sa spomínal pondelok, testovanie zvyšných Košičanov.

Dnes sa mi snival užasný sen, celú pointu si nepamätám, len detail, že všetci boli bez rúšok a ja som rozmýšľala v panike, však to ešte nemôžeme, že máme negatívny test, ešte neznamená, že je všetko za nami ....

a ja som myslela, že bláznivé sny sa snívajú iba mne Veľký úsmevVeľký úsmev

Som tak rada, že u nás druhé kolo nebude, ako je tomu u vás čaká vás repete? Už od vás niekto pýtal certifikát? Ja som vybavovala doklady na polícii, tak tam odo mňa pýtali ...

Samozrejme, pýtali.

V robote a na mestskom úrade na klientskom centre.

Problém v 2. kole nevidím, nejak ma to neobťažuje. Uvažujem, že pôjdem až v nedeľu. Teraz si až taký veľký problém s ním nerobím, keďže u nás to šlo úplne hladko  Úsmev.

Aj teraz bude dva dni?, len sa mi zdalo, ze niekde spominali jeden den?

To len pre mna to bol des? Ale ja mam tak citlive oci, ze stacilo nieco "cudzie" pre slzne kanaliky, neviem cim boli napustene tie palicky, ale 10 minut som nevidela, pre paliace slzy ... Ja si dam na telo, pletove mlieko a oci ma stipu.

Šak som prelabzovala skoro celý internet, kým ma napadlo, že ja ťapa som mala hľadať hneď tuná:

https://www.somzodpovedny.sk/v-druhom-kole-sa-bude-plosne-testovat-45-okresov%e2%80%8b/

Veľký úsmev

Mne nič neslzilo, holt, si senzitívnejšia.

A bolo to niečo bylinkové. Mne to prudko voňalo. Mrkám

Takže ostávajú dva dni, asi len niekde v dedinách bude deň, u nás bolo len v nedeľu.

Ale skrátli čas testovania, bude od ôsmej do ôsmej. Úsmev

Vďaka. To som teda nepostrehla.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok