Katastrofista u zubára

Nuž čo, každý si nesie nejakú výbavu po predkoch v svojich génoch. A tak som ja verným obrazom svojej babky. Furt vidím nejaké katastrofy. Okamžite mi v hlave bežia všetky možné scenáre.

Začiatkom decembra som mala termín u zubára. Žiaľ prišiel do toho pohreb. Druhý termín pred Vianocami - ďalší pohreb. Milá sestrička mi dala januárový termín.

Už pár dní pred ma začali bolieť zuby. A čo je divné, nielen vpravo hore, ale aj vpravo dole. Divné preto, lebo tam mam implantáty. A tie by snáď bolieť nemali.

Nuž neružovo som videla moju situáciu. Hneď by bolo jasné, že nič menšie ako trhanie minimálne dvoch zubov to nebude. Tieto akcie u mňa končievajú stehmi, naposledy boli 4. A tak som uvažovala, že určite budem mať zakrvavené rúško. Či môžem potom ešte na nákup alebo len rovno domov budem utekať? Nachystala som si hrču peňazí a odhodlane vykročila.

Sadla som  do kresla. Zubár pozrel, urobil rontgen implantátov a vyhlásil, že všetky moje zuby sú v poriadku. Že teda maximálne sa mi trochu odhaľujú krčky. Aby som si kúpila Sensodyne Repair & Protect . A že keď chcem rýchly účinok, mám si trochu pasty dať na prst a zuby ňou potrieť.

Nuž takto som ja dnes pochodila. Aj peniaze ušetrila, aj rýchlo sa vybavila. V podstate bezbolestne. Tak som teraz zvedavá, ako rýchlo pasta bude zaberať.

Komentáre

neboli to len fantomove bolesti? tým že sa termín blížil??

no ja neviem, zobudili ma aj v noci. A zabolelo aj teraz večer. Ale natrela som to tou pastou a po chvíľke kľud. Inak, celkom lacný liek by som povedala.

Ja sa totižto zubára nejak nebojím, on ku všetkému dáva injekcie. Takže aj vkladanie implantátov bola robota hlavne pre neho, ja som len sedela. A nič necítila.

Ale na druhej strane, ľudská psychika je mocná, všelijak to môže byť.

ÁnoTlieskamÁnoNa citilvé zuby to zaberá, celkom rýchlo, aspoň u nás. 

My sme včera tiež absolvovali zubára - nooo, dentálku. Hneď akcia 1+1 Veľký úsmev oboch synátorov som vliekla. Na počudovanie nechceli atg certifikát.

Starší vybavený za 20min a 15€ a mladší .... no. Mohli sme ísť do obchodu a nie tam čakať. 40min a účet 37€. Ale bol pochválený, že o moooc lepšie. Tak snáď nabudúce pôjdeme s menšou bolesťou brucha.

A pastu si značím. Nepoznám. Tak nech sa ti to dobre ustabilizuje.

Jo! A my sme si návštevou vlastne užili výlet mimo okres. Pohoda

No povedz, kedy by si bez korona vnímala cestu do vedľajšieho okresu ako výlet???? Veľký úsmevVeľký úsmev

Ale vážne, núti nás to pozerať po tom našom malom svete, len tom najbližšom. Na ktorý mnohokrát zabúdame

Veľký úsmev

Ja som si to uvedomila ešte po prvom lockdowne, kedy sme brali ohľad na hranice okresu. Na jar bol tiež šport dovolený len vo vlastnom. No a na bicykli nie je problém ani pre mňa na jeden výjazd dva okresy za hodinku a pol dať. To sa len tak nenazdáš a si v Piešťanoch Veľký úsmev. A u nás veľa smerov teda neni, lebo však Moravu máme blízko a tam už vôbec sa nedá. Smerom na Bánovce je len jedna "cesta smrti" ako ju volajú šoféri. A tam sa s bikom odvážievam len v nedeľu a v skorých ranných hodinách, keď je takmer nulová premávka. Tak to sme si tie krásy v okrese pracne vyhľadávali a trasy plánovali veru Mrkám.

Takže áno - človek objaví krásu nejednej miestnej vŕby a kde akú zabudnutú lesnú cestu prešľape.

No, ano...Tie odhalené krčky citlivých zubov bolia poriadne. Ešte koloidné striebro zaberá, ale to je drahšie :) Ja ani vodnú sprchu nemôžem používať, strašne ma to bolí. Muž nechápe, že sa mám prekonať, že to prestane. Nevysvetlím...

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok