Ťažký život paranoika II. :)

No áno, už som tu písala o mojej novoobjavenej paranoji PohodaPohoda

A tuším sa dnes prejavila naplno.

Najskôr som sa ráno naštartovala. Dohodli sme so známou, že ideme na kávu. Obe dôchodkyne (invalidné), tak si môžeme dovoliť kávičkovať aj doobeda. Prinesú nám presso a špinavá šálka zvonka. Rozhodne to nebolo vyliate čerstvo, lebo kávy bolo málo. Zavolali sme čašníčku, síce sa čudovala, ale musela uznať, že naozaj sú obe šálky špinavé. Že nám teda donesie druhú kávu. A šálky rovnako špinavé.... Najsôr sme neveriacky sedeli, pozerali na seba. Potom sme ju zavolali. A ona nás obvinila, že to sme my umazali, lebo si z nej chceme robiť srandu. Že veď sme minútu čakali. A oni že majú umývačku, že je všetko OK. Aj keď boli šálky jasne špinavé. To sme teda nezvládli a prešli sme do druhého podniku. Polepšili sme si :)

No ja takto nabudená som kúpila v obchode kuracie rezne z nôh. Doma som si kúsok rovno urobila a ostatné som išla baliť do mrazáku. Zdali sa mi nejaké menšie, tak som ich hodila na váhu. A šok, veď to váži snáď tretinu deklarovanej váhy. Len čo teraz, keď som časť už zjedla.

No nič, nakoľko som bola nabudená, hajde znova do obchodu. Cestou som robila plány, čo urobím. Najskôr si dám zavolať vedúcu. Potom napíšem na cetrálu, keď nič, tak potom ostane FB.... To kto videl takto sprosto okrádať. V obchode som našťastie najskôr vyhľadala rovnaké balenie. A pre istotu s ním odišla na váhu. A ajhľa, váha dobrá. Trochu som zneistela, ale dobre, odnesiem to domov,  všetko nafotím, zdokumentujem.

Aj som tak urobila. A doma na váhe všetko v poriadku.... Pre istotu hodím na váhu aj tie pôvodné kúsky, ktoré sa mi zdali o hodne menšia ako mali byť. A šok, veď oni vážia normálne.

Chvíľa uvažovania a došlo mi, že pri prvom vážení som nechtiac prepla váhu do inej mernej sústavy:)

Z veľkého prípadu sú zásoby v mrazáku na budúci týždeň PohodaPohoda A vlastne sa moja paranoja paradoxne postarala o moje zdravie - nie je nič lepšie, ako svižná prechádzka na čerstvom vzduchu...

 

 

Komentáre

No niet nad prechádzku ÚsmevV takýchto reklamaciach nie som velmi doma

Však ani ja si nespomínam, že by som niekedy niečo reklamovala. Raz na výške som reklamovala pizzu, lebo bol v nej vlas. A to je snáď všetko. Inak posielam vybavovať reklamácie manžela.

Dobra si, ci manzela mas skveleho, ci aj aj. Úsmev

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Kuraťa v mrazáku nie je nikdy dosť. Aspoň u nás.

Tiež občas neviem reklamovať, ale zas musím priznať, že slušnou cestou to občas nejde. A občas sa aj slušne dá. V utorok som bola v jednej telefónnej spoločnosti rušiť časť ich služby. Reku 15minút musí stačiť na vybavenie. Potom som už mala iný termín. Nečakala som vôbec, slečna ma hneď usadila, kyselo sa zatvárila, keď zistila, že zo mňa provízia nebude Chichocem sa a začali sme vybavovať. Po 15 minútach som stratila trpezlivosť (jednak som bola dohodnutá, druhak to, že do telefónu hovorila čo robí a šťukala pritom v PC .... no comment). Prerušila ju, ospravedlnila sa, že na TOTO teraz nemám čas, že prídem teda inokedy, keď budem aj ja časovo v pohode, keď to toľko trvá. Napr. za 2 hodiny Veľký úsmev. Po dvoch hodinách som si kúpila keksík a išla kuknúť slečnu, či má na mňa ešte nervy a či to vybavíme. A ajhľa. Slečna papiere pripravené, s úsmevom ma čakala.

Občas treba byť rázna Vyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazyk.

Dúfam, že za tú prvú kávu ste neplatili. Vyplazený jazyk

 

išla som znížiť paušál pevnú linku - zdal sa mi príliš veľký poplatok za 4 telefonáty mesačne. Už neviem presne, ale podľa webu bola najnižšia možnosť 20€ mesačne (firemný). Tak reku kašlem na pevnú linku, zruším to. Tak teda že mi ponúknu 12€. Bolo to lepšie, ale aj tak mi to prišlo dosť. Tak som sa rozhodla, že to predsa len zruším. Bolo treba prísť na konci nejakého obdobia. Tak som sa dostavila. Ale medzičasom som zistila, že sú firmy, ktoré platia aj 6€ (na niečo je to účtovanie iných firiem fajn Veľký úsmev)

Tak som išla rušiť. A opäť mi ponúkli paušál za 12€ ako najlepšiu možnosť. Tak som povedala, že niektorí platia aj 6. A operátorka - AHA!!!!, Tak budeme volať do Bratislavy. Krátky hovor. A výsledok - fakt mám paušál za 6€ s polhodinou predplatených hovorov. A vlastne už nebolo treba čakať na nič, žiadne obdobia.

Takže tak je to s telefónnymi službami a operátormi.

 

Jasne, že v prvom podniku sme kávu neplatili. Skôr ma mrzí, že sa výber podnikov, kde si ideme sadnúť na kávu  zužuje. Lebo teda tu už na kávu veru nepôjdem....

Nooo - ja som "dostala" zas možnosť hovory bezplatne prijímať bez obmedzenia Chichocem sa. To mi stačí. Ty, všelijaké služby sú. Hovoríš 6€? Žeby sme znížili náklady? Veľký úsmev

No a k tým podnikom ... aspoň nemusíš rozmýšľať, kam sa pôjde. Bude z teba štamgast a môžeš si povedať, že máš "svojho baristu" a od iných ti nechutí  Vyplazený jazyk.

Si ma pobavila hned z rána, z chutí som sa zasmiala a spomenula som si že ja neviem reklamovať veci ale raz ma to už tak dožralo a odrazu mi v obchode vysvetlili že som si nezobrala tie čo boli v akcií ale bez akcie a teda boli o hodne drahšie, ale s ochotou mi to vymenili za tie lacnejšie, len ja som sa cítila ako babrák.

Mimo veci, ale prišla mi z popradských balení káva a vysvetlenie že to je kvalita a aj chuť extra špeciál. S chuťou som otvorila nové balenie a presne ta istá podradná chuť, takže už nekúpim čo mi je škoda. Dostala som aj pol kila inej kávy ale tu ešte  nemám otvorenú tak neviem. Mrzí ma že som vtedy neodoslala aj z ich ešte chutnej kávy aby videli ten rozdiel ale už som ju vypila. V obchode mi povedali že staré zásoby sú ešte tie pôvodne chutné ale balenia  s pred Vianoc a novšie sú už chuťou inou a teda nie najlepšou aj ked hrdo píšu 100% arabica ale je aj z Lídla a oveľa lacnejšie aj ked primerane chuťou. Takže táto reklámacia nebola zbytočná.

 

no, aspoň vieme, na čom sme.

Nie každá inovácia je OK. Čo už. Presunieme sa k inej značke - ešte že máme aspoň túto možnosť

mmch, dôvod mojej "paranoje" sa rýchlo vysvetlil. Trochu som v podobnom duchu riadila aj doma PohodaPohoda Tak ma manžel jemne upozornil, že čo sa mi stalo. A ráno sa to vysvetlilo. Niekedy sa tomu hovorí aj PMS PohodaVeľký úsmevChichocem sa

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.