Nepečené burizonové koláčiky

Popis

1-2-3 ... najdlhšie na príprave toho koláčika vám bude trvať umývanie hrncov. To nie preto, že idú ťažko. To preto, lebo receptík je mega rýchly ... 1-2-3.

Nepečené burizonové koláčiky - recept

Zhrnutie

Porcie
kusov
Zdrojwww.sagarsaltmagic.com
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
4 minúty
Celkový čas
19 minút

Ingrediencie

3šálkyryžové cereálie, príp. sladké burizony
50gramovčokoládových tyčiniek typu mars, sneakers, ale kľudne aj bomboniéra, čo nesadla
60gramovmasla
20gramovarašídového masla (možno vynechať)
1polievková lyžicamedu
200milligramovkaramelového Salka
200gramovčokolády
100milligramovsmotany na šľahanie

Inštrukcie

Do misy nasypeme 3 šálky ryžových cereálii (sladených). Docela dobre by mohli fungovať aj sladené burizóny.

Nad parou si rozpustíme čokoládové tyčinky alebo bomboniéru, či kľudne aj obyčajnú čokolády, ale s menším obsahom kakaa. Pridáme med, maslo a arašidové maslo a miešame, kým sa úplne nerozpustia a nevznikne kompaktná hmota. Vylejeme na ryžové cereálie a poriadne premiešame.

Hmotu natlačíme do formy, alebo aj kovovej krabičky po bombónoch, ktoré sme vyložili fóliou alebo papierom na pečenie. Dobre zatlačíme. Ja používam na to pohár. Navrch potrieme asi 200ml karamelového salka (1/2 plechovky) a dáme chladiť. Zatiaľ si pripravíme ganache - smotanu zohrejeme, vylejeme na čokoládu, chvíľu necháme prehriať a rozmiešame. Potrieme povrch koláčika a dáme chladiť.

Rada by som napísala, koľko v tom chlade vydrží, že je fajn trvácny, ale nevydržal. Niežeby sa začal kaziť. On je proste taký "furttožer", takže nám vydržal 3 dni Chichocem sa.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

To músí byť fajnota ÁnoTlieskamÁno

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok