Pralinkový bochník

Pridal/a adris

Jemný bochníček plný čokolády a bez klasickej múky.

Pralinkový bochník - recept
Porcie
Porcie
Zdroj1000 receptov na pečenie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
40 minút
Celkový čas
55 minút

Ingrediencie

600gramovricotta
150mililitrovkyslá smotana
150gramovtrstinový cukor
2kusyvajce
1kusžĺtok
2polievkové lyžicegaštanová múka
2polievkové lyžicekakao
200gramovčokoláda 70%

Inštrukcie

Všetky prísady vložíme do misy a šľaháme kým nevznikne jemná zmes. Formu na biskupský chlebík alebo srnčí chrbát vystelieme papierom na pečenie a prelejeme do nej cesto. Povrch uhladíme stierkou. Formu spolu s cestom vložíme do vyššieho plechu a do plechu nalejeme horúcu vodu tak, aby siahala do polovice výšky formy. Rúru si rozohrejeme na 180°C vložíme plech aj s formou a pečieme 40-50 minút v závislosti od rúry. Po vybratí necháme úplne vychladnúť. Preložíme formu aspoň na dve hodiny do chladničky. Po vychladení krájame a papáme. Ku kávičke alebo čajíku chutí úžasne.

Poznámky

Recept mám z jednej knihy, ale mierne som si ho upravila.

Nie som odborník, ale myslím, že koláčik obsahuje celkom slušné množstvo bielkovín. Použila som už aj čokoládu 80% a chutil super. Na osladenie je možné použiť aj zdravší kokosový cukor alebo med. Gaštanovú múku v recepte môžete vymeniť napr. za mandľovú, ryžovú alebo aj obyčajnú. Záleží od toho akú znášate. Slúži iba na zahustenie. Ak použijete ricottu, bude koláčik lahodnejší. Stalo sa však, že som nemohla zohnať ricottu (úprimne bola som v dvoch obchodoch a viac sa mi nechcelo behať kvôli riccote) a použila som jemný tvaroh. Koláčik bol aj tak výborný.

Tento recept som sľubovala už dávnejšie v inej debate o čokoláde. Akosi nebol čas na upečenie a na fotenie. Aj teraz som musela ukradnúť jeden kúsok na fotenie, lebo sa míňal akosi prirýchlo.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok