Darujme sladké Vianoce - Košice a okolie

Darujme sladké Vianoce ľuďom bez domova! Aj vďaka  nášmu spoločnému projektu, ktorý organizovala Aramana, som mala tú česť zoznámiť sa s úžasným a pritom veľmi skromným človekom, otcom Gombitom. Podarilo sa mu vybudovať centrum Oázaútulok a nocľaháreň pre chudobných, ktoré poskytuje pomoc ľuďom v tiesni.

Prispejme  aj my svojou troškou k tomu, aby ľudia bez domova, ktorí nájdu v tomto centre útočisko, mali krajšie Vianoce.

Aj keď zvyknem piecť vianočné pečivo po večeroch celý týždeň, je to málo, pretože v centre poskytujú pomoc, veľmi veľa ľudom, v rôznych rozpoloženiach ...

Dievčatá, kto sa ku mne pridá? Jednou várkou suchých koláčikov, alebo aj čajjmi, trvanlivými potravinami ... Denne som v Košiciach, týždeň pred Vianocami sa s vami viem stretnúť, na niektorom zo šikovnejších parkovísk a prevziať, čo treba, aby som to posunula do centra. Dievčatá, ochotné pomôcť, ozvite sa mi tu v komentári, mailom, na FB, pošlem vám telefonický kontakt na seba, aby sme sa vedeli spojiť.

Dievčatá, ktoré ste z iných kútov Slovenska, skúste nájsť podobné centrum vo vašom okolí, alebo krízové centrum pre ženy ..., zavolajte tam, zistíte čím môžete pomôcť.

Mapa: 

Komentáre

No ja už rok mám nachystané to posteľné pradlo a deky a paplony, nenašla som nikoho kto by si to prišiel zobrať tak aspoň niečo by som zabalila a poslala ak mi napíšeš adresu. Kolačiky piecť nebudem, takže s tým nepomôžem.

Nevysiel nam projekt s rozvozom, len su to asi dost tazke veci na posielanie postou

ak by si mala problem s posielanim, mohla by som pomoct. Ked by bolo zabalene, poslala by som kuriera.

Posielam rovno adresu, je verejne na nete, najlepsie ak to pojde priamo tam, ak by pomohla Dasa s kurierom OÁZA – nádej pre nový život, n.o., Záhrada Bernátovce 779, Košice, 044 13 pošta Valaliky

len pre kuriera budem potebovat telefon, ak je k dispozicii. Inak mi to nezoberu

uz som si nejake nasla :)

Daška, prosím ťa len mi napíšte aké môžu byť veľké balíky a koľko ich môže byť, ja som vtedy nachystala aj uteráky, určite ich spotrebujú veľa. Aj vankúše a paplóny ale to určite všetko nepôjde poslať. Tak mi napíšte  čo  je lepšie nachystať.

Limit je tusim 50 kg, tak je na tebe, ako to zabalis. Z mojho pohladu je lepsia jedna krabica, ak najdes taku velku.

Nuž to nie je možné, lebo to nemám šancu cez dvor dostať, u nás je plno snehu.

skúsim zajtra preverit, podla mna kurier chodi až ku dveram. Teda u mna pre baliky urcite.

OK, tak kurier by mal prist az po dvere domu. Prave som si to overila. Tak ked budes mat chut to zabalit, daj vediet.

 

mmch, keby mal este niekto problem s poslanim balika oblecenia, perin, uterakov... pre tuto charitu, tak este jeden by som takto vybavila. Staci sa ozvat.

Cez víkend pripravím a dam vedieť, som rada.

Ja tam idem v tom týždni pred vianocami a nesiem aj postelne prádlo i všetko, čo si napísala. Koláčiky tiež, keby bolo treba pomôcť a vziať veci od iných v Košiciach - môžem pomôcť 

Dakujem za ochotu, preposlala som tvoj mail, na jednej pani, co by potrebovala pomoct s rozvozom. ;) Neviem, ci ste sa nestretli takto aj pred rokom. Úsmev

Takže u nás sú 3 obchody ani v jednom nemali veľkú krabicu, ja mám ale všetky poli použité pre kuriatka - na jar bola dlho zima a ja som všetky veľké krabice z povaly použila. No možno to malo aj svoj dôvod - u nás je taká kosa a nakoľko ja kúrim iba v dvoch izbach tak by som to musela pripravovať v zime a mňa včera tak neskutočne lomilo v kostiach že som najviac bola nalepená iba na šporák. Bol tu taký vietor ýže som bolo nútená ísť spať o 7 hodine, nejako okolo 5 vypli elektriku a nie a nie naskočiť. Potom som sa nevedela prebrať aby som išla svetla pozhasínať.

Dám vedieť len čo záískam krabicu.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.