peniaze z bytu nadobudnuteho pred BSM

Otázka používateľa: 

Juraj

Dobrý deň,

prosím o informáciu ci peniaze z predaja bytu (ktory som predal pocas manzelstva), avsak kupil som ho pred manzelstvom patria do BSM?

A teda ci vsetky prijmy pocas manzelstva patria do BSM, alebo sa prihliada na to ci ide o prijmy z investicii pred uzatvorenim manzelstva?

dakujem

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek, advokát

Dobrý deň, tieto peniaze z predaja bytu, ktorý bol nadobudnutý pred manželstvom nepatria do BSM.

Peniaze získane počas manželstva (inak ako darom alebo dedičsvom, prípadne reštitúciou) patria do BSM. Teda napríklad aj úroky z penazí, ktoré máte v banke a ktoré nepatria do BSM, to isté sa týka investícii, ak ste z nich niečo zarobili počas manželstva, tak patria do BSM. Alebo napríklad prenájom nehnuteľnosti, ktorá je vo výlučnom vlastníctve ale prenajíma sa počas manželstva, tak ten príjem z prenájmu patrí do BSM.

 

JUDr. Milan Ficek, advokát

https://ficek.sk (online právna poradňa)

Komentáre

Dobry deň, ešte by som sa rád opýtal ako to je v prípade ak mi zamestnavatel v rámci súdneho sporu vyplatí mzdu za obdobie pred manželstvom avšak vyplatené boli až v období keď som bol ženatý. Spadajú tieto financie do BSM?

ďakujem pekne

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok