reklama

Archív právnej poradne - Ficek & Ficeková

ROZVOD-sociálna kuratela

08. 07. 2020 - 13:56, by silvika98

Potrebujem poradiť.Podala som žiadosť o rozvod a prišlo mi predvolanie na odd.sociálnej kurately,vo veci riešenia úradnej veci rozvodu manželstva a úpravy výkonu rodičovských práv a povinností k mal.dieťaťu.

Krátkodobý nájom bytu

21. 06. 2020 - 19:03, by Janka1979

Dobrý deň, s nájomcom som mala uzatvorenú nájomnú zmluvu podľa Zákona č. 98/2014 Z.z. o krátkodobom nájme bytu.  Zmluva o krátkodobom nájme bytu bola už dvakrát predlžená spolu na šest rokov. S nájomníkom som spokojná a rada by som mu byt prenajímala aj naďalej. Je možne uzatvoriť novú zmluvu s tým istým nájomníkom podľa horeuvedeného zákona? S tým že podmienky zmluvy zostanú nezmenené (výška nájmu, výška kaucie) ?

Ako sa rozviesť?

21. 06. 2020 - 09:47, by Ivanka1975

Dobrý den, chcem sa opýtať, ako sa môžem rýchlo rozviesť?

S manželom nežijeme spolu už 6 mesiacov, odsťahovala som sa späť k rodičom. Nemáme spolu deti. Chcela by som sa čo najskôr rozviesť.

Manžel s rozvodom súhlasí ale neviem, či sa dohodneme na rozdelení majetku. Rozvodové papiere mi pripraví právnik?

Chcem sa hlavne rýchlo rozviesť, prosím o ako mám postupovať a ako sa rozviesť čo najskôr.

Čítala som, že keď nemáme dieťa, že rozvod nemusí trvať dlho. 

Rada by som vyhla dlhému rozvodu a dohodla sa s manželom. Ďakujem za všetky rady.


reklama

Svedok v prie

20. 06. 2020 - 17:56, by Mentula

Mam predvolanie na OU ako obvinena z priestupku, ktory na Policii podal sused. Sused bude predvolany nie ako navrhovatel / navrhovatel je Policia / ale ako svedok. Ma tento svedok okrem svedeckej vypovede pravo klast otazky, zasahovat do vysetrovania a byt pritomny na celom pojednavani ?

Koronavírus

15. 03. 2020 - 21:43, by Zuzanazuzana

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či musím odovzdať syna otcovi. S 8-ročným synom žijeme na Spiši. Syn je zverený do mojej starostlivosti, každý druhý víkend má súdnou dohodou upravený styk s otcom, ktorý žije v BA. S chlapcom býva ubytovaný v neďalekom meste v penzióne. Niekedy ho berie i do BA. Mám momentálne v tomto karanténnom období veľké obavy pustiť chlapca s otcom, aby sa nenakazil koronavírusom. Je nejaká možnosť ako sa dá styku syna s otcom zabrániť? Podotýkam, že s exmanželom nie je rozumná reč a teda i dohoda. Ďakujem za odpoveď. 

peniaze z bytu nadobudnuteho pred BSM

24. 10. 2019 - 23:11, by nanicmanzel

Dobrý deň,

prosím o informáciu ci peniaze z predaja bytu (ktory som predal pocas manzelstva), avsak kupil som ho pred manzelstvom patria do BSM?

A teda ci vsetky prijmy pocas manzelstva patria do BSM, alebo sa prihliada na to ci ide o prijmy z investicii pred uzatvorenim manzelstva?

dakujem

financie

11. 10. 2019 - 14:31, by petromila

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci aj financie zo sudneho sporu (nevyplatene odmeny od zamestnavatela, ktore sa roky urocili a nasledne mi ich vyplatili) spadaju do BSM a budem sa musiet pri rozvode s manzelom delit na polovicu, ak som financie obdrzala este pocas manzelstva.

Dakujem velmi pekne.

 


reklama

BSM vysporiadanie majetku pri rozvode

26. 09. 2019 - 09:57, by nanicmanzel

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, akým spôsobom funguje vysporiadanie bytu, ktorý bol nadobudnutý počas manželstva, ale ešte nie je splatená hypotéka? a z akej ceny  bude vypočítaná suma na vyplatenie manželky?

Rád by som sa ešte opýtal, ako sa rieši situácia v prípade, že vlastníme v rámci BSM nehnuteľnosť (garáž) a nastala by situácia, že ani jeden z vlastníkov by sa jej nechcel vzdať - teda obaja by si ju chceli nárokovať (s tým, že by vyplatili toho druhého)?  

Ďakujem pekne za odpoveď. 

Výživné počas poberania materskeho

14. 07. 2019 - 13:03, by Ellene

Dobrý deň

Manžel, ktorý má z predošlého vzťahu syna (10r) nastúpil s naším druhým dieťaťom na rodičovskú dovolenku a začal poberať materské. Ja budem doma s naším prvým dieťaťom od novembra už na neplatenej rodičovskej dovolenke, pretože syna nevzali do škôlky.

Chcem sa vás preto opýtať, je povinný manžel platiť na prvé dieťa výživné aj keď sa stará o dieťa a teda nemá príjem? Iba materské, neskôr rodičovský príspevok?

Dá sa s tým niečo robiť? Hoci nepracuje, ako SZČO živnosť nemá pozastavenú, nebol na to dôvod.

Môže podať nejaký podnet na súd?

rozdelenie BSM z dôvodu podnikania

04. 06. 2019 - 12:51, by Adela 152

Dobrý deň,

s manželom sme pred pár dňami požiadali o rozdelenie BSM z dôvodu podnikania manžela a súd nás pred pár dňami predvolal na pojednávanie. Termín pojednávania je však veľmi nevhodný a ja ako pracujúca matka nedostanem v práci voľno. Takisto aj manžel je v rovnakom termíne odcestovaný a nebude môcť prísť na pojednávanie. Chcela by som sa opýtať, či existuje nejaká možnosť ako požiadať súd aby rozhodol aj bez pojednávania ak obaja s návrhom žaloby súhlasíme? 

ďakujem

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama