lalala

Ahojte Úsmev mám 15 rokov a mám frajera.Včera sme sa dali dokopy.Už som s ním niekedy bola von ale mama mi vravela ,že s ním nemožem byt lebo je to chlap. Totižto už má 27 rokov.Vela ludí to odsudzuje lebo je medzi nami 12 ročný rozdiel.Ale ja ho strašne lúbim.No a preto sa pýtam tu.Ako to mám povedat svojej mame ? Strašne sa bojím.Neviem čo jej mám povedat.Mám k nej príst a povedat jej mami chodím s ním? Ja proste neviem .Prosím poradte mi Úsmev

Diskusie Naničmama.sk: 

Tu ťažko radiť, je rozdiel 12 ročný vekový rozdiel, ak ma dáma 20 a partner 32, ale pri veku 15 rokov, je ten rozdiel markatnejsi. Neuraz sa, ale si ešte dieťa, mladý muž žije pravdepodobne iným životom, má iné potreby , minimálne sexuálnene, pravdepodobne aj intelektuálne ... Je aj tvoj priateľ do teba tak zamilovaný ako ty do neho?

ja viem ,že je to vela a keby som mala aspon 18 a on 27 to by bolo fajn ale teraz proste neviem . Ano aj on ma lubi a velmi .

Pozri priateliť sa môžete, aj ľúbiť ... svadbu určite ešte neplánujete, čas všetko overí. Na sexuálny život máš ešte dosť času, antikoncepciu však treba dôkladne ošetriť, na to si sa však nepýtala. Povedať mame to musíš ty, ako, aby to akceptovala neviem. Možno ak ukážeš, že sa vieš správať zodpovedne, aj v iných oblastiach aj vo vzájomne dohodnutých podmienkach ohľadne vášho vzťahu, možno vás ako pár bude akceptovať skôr.

tak svadbu určite nie ! na to mám ešte čas to viem. Aj na sex , ale aj ked on by mi to určite neurobil ked mám len 15.A ani by som mu to nedovolila .
Ja viem,že jej to musím povedat len sa strašne bojím odpovede .
Ďakujem za radu.Velmi mi pomohla Úsmev

Ja chápem postoju Tvojej mamy, má o Teba strach. V 15-tich sa človek pozerá na mnoho vecí ešte romanticky, láska je sladšia a bez prekážok, ale... 27 ročný chlap má na svet už iný pohľad a to nechcem dehonestovať len na sex /i keď skôr či neskôr aj na ten bude vážne pomýšľať/. Preto má Tvoja mama o Teba starosť, pretože predvída... Mala by si sa o tom s mamou porozprávať, vysvetliť jej svoj pohľad, snažiť sa pochopiť ten jej, snáď spoločne dospieť k určitej dohode... A nechcem Ťa zbytočne plašiť, ale ako píšeš "Včera sme sa dali dokopy.", to ešte nie je vzťah ale len oťukávanie sa a práve pre tento dôvod by si nemala hazardovať s maminou dôverou, v budúcnosti Ti už nemusí veriť, pokiaľ jej to teraz nepovieš.

aj ja ako mama by som to chcela vedieť od teba

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok