Predtestovanie

Vedel by mi prosím niekto poradiť? Počula som, že v žiline na bilingválnom gymnaziu je možnosť absolvovať tzv. "predtestovanie", čiže akési skúšobné testy. Viete niekto o tom niečo? Ak áno poradíte? A neviete či treba mať znalosť francúžštiny alebo španielčiny ak tu chcem študovať? Vopred dakujem

Diskusie Naničmama.sk: 

poznám niekoľko dievčat, čo chodili alebo chodia práve sem.

Predtestovanie je asi myslené to, že idú na príjmačky už v 8 ročníku a potom sa vidí, či urobia alebo nie. A potom sa môžu rozhodnúť, či nastúpia alebo rok počkajú.

osobne poznám jedn dievčinu na španelskej sekcii, jednu na francúzskej a obe išli bez absolutnej znalosti jazyka. Akurát jedna z nich absolvovala nejaké dva týždne pred nástupom kurz.

V podstate celý prvý rok sa venujú zvládnutiu jazyka, takže dá sa

Ďakjem veľmi pekne za pomoc. ÚsmevÚsmevKvietokSlnkoKvietok

Predtestovanie bude "nácvik" prijímacej skúšky, aby žiaci získali približnú predstavu ako to asi prebieha a aké typy otázok na prijímačkách sú.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok