Maďarské knedle...a šampiňóny na smotane.

Popis

Neviem ako inde, ale u nás odhadnúť spotrebu pečiva či chlebíka je úloha pre prvotriednu vešticu. Tak sa často stáva, že rožky končia v strúhanke, chlebík vo vajíčku alebo pečený ... Niekedy siahnem po tejto alternatíve - prílohe, ktorá je poruke a ja mám svedomie čisté, že nič zbytočne nevyhadzujem.

Maďarské knedle...a šampiňóny na smotane. - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
20 minút

Ingrediencie

500gramovstaršieho pečiva - chlieb, rožky
1šálkateplého mlieka
3kusyvajec
1polievková lyžicanasekanej petržlen.vňate
 štipkasoli
 štipkapálivej papriky - nemusí byť

Inštrukcie

Do základného "cesta" pridávam podľa toho, čo "dom dal" trošku pečeného mäsa alebo šunku, párky, oškvarky, slaninku... nakrájané na kúsky. Vtedy omáčku robievam jednoduchšiu, napr. šampiňónovú. Ak mäsko vynechám, tak omáčka býva s mäsom.

Chlieb alebo rožky nakrájam na kocky, dám do misky a zalejem mliekom. Nechám asi 1/2 hodinku nasiaknúť. Potom pridám vajíčka, soľ, vňaťku a mäsko. Rukou zľahka premiesim /nemačkať/. Odrhnem kúsok potravinárskej fólie, dám na ňu trochu masy, napevno zatiahnem, poriadne aj konce zaviniem a zopakujem pokiaľ mi "cesto" zostane. Dám si zovrieť vodu a knedle varím cca 15-20 minút. Vyberiem, nechám trochu vychladnúť, odmotám fóliu, a keď sú vlažné ostrým nožom nakrájam na plátky. Ak ich robím do zásoby, tak zabalím do potravinárskej fólie a dám po porciách zamraziť... takto sú vždy poruke.

Šampiňóny na smotane sú klasika: na oleji si osmažíme nadrobno nakrájanú 1 cibuľu. Šampiňóny /asi 250g/ si očistím a nakrájam na plátky, pridám k cibuli a podusím... pustia si sami dosť vody, takže nepodlievam. 200g kyslej smotany si rozmiešam s 1 PL hladkej múky a troškou mlieka a prilejem k hríbikom. Osolím, nechám prejsť varom a odstavím.

Postup: 

Maďarské knedle...a šampiňóny na smotane. - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok