reklama

Domáci syr - hrudka

Pridal/a M.á.r.i.a dňa 28. 03. 2020 - 11:36 - Recepty M.á.r.i.a

reklama

Objavila som recept, ktorý ma upútal hlavne preto, že netreba syridlo tak som skúšala.Zaujímavá kombinácia surovín v malom množstve podobná veľkonočnej hrudke. Najprv to bolo opatrne z pol litra mlieka a mal úspech tak som robila znova. Ak máte možnosť mlieko z automatu tak  vtedy je najlepší...prečo ? ... lebo obsahuje veľa smotany Mrkám

Domáci syr - hrudka
Ingrediencie
1 liter mlieko
400 gramov kyslá smotana
2 kusov vajce
1 čajová lyžička soľ
Postup

Mleko (viac percentné je najlepšie ale skúšala som aj z trvanlivého 1,5 % a urobilo sa to) si dám variť, kyslú smotanu aspoň 16 % vymiešam s vajíčkami a soľou.

Keď začne mlieko vrieť pridám smotanu a privediem pomaly do varu za stáleho miešania (miešam takým ručným kovovým šľahačom). Variť 5 min.

Potom scedím - môžeme do utierky v cedníku, ja mám takú formu na syr tak keď som to scedia vložila do nej aby som mala pekný tvar. Nechám odtiecť a vychladnúť.

Ochutiť sa dá rôzne okrem soli, skúšala som s korením, výborný bol s trochou medu a orechami, teraz som pridala pár lupienkov chilli. 

Skúšala som ho aj grilovať Ánoa aj obalený vysmážaná je super, len sa tak neťahá za vidličkou.

 

Doplňujúce poznámky

A na záver, nezanedbateľná je aj suma Chichocem sa...mlieko 0,50 + smotana 0,80 + vajíčka 0,25 = 1,55 € Z tejto dávky mi vyšla 395 g hrudka, ktorá sa dá rôzne využiť ...na chlebík, grilovaná na zeleninový šalát, vysmážaná s tatarkou, nastrúhať na cestoviny a pod 

 

Doplňujúce obrázky
Domáci syr - hrudka
Domáci syr - hrudka
Výnos
4 Porcie
Celkový čas
25 minút
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
10 minút

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama