Ako posilniť imunitu??

Je ešte len začiatok jesene, za oknami sa na nás doslova usmieva a ja už som preležala niekoľko dní s virózou Smútok

 A to sa mi už stalo tohto roku 3x....tak rozmýšľam ako si pomôcť

Prostredie nezmením, to že okolo mňa kýchajú a kašľú všetci moji štyria kolegovia...

a ja nakoniec zaľahnem, vyberiem si pár dní dovolenku a paralenom a tekutinami sa liečim.

Aj som si toho roku 2týždne s tým pomaródila začiatkom roku, keď bolo vonku -16 a ja som sa neodvážila pokúšať a chodiť pešo do práce. Vtedy som poctivo vybrala antibiotiká, keď som sa spýtala doktorky či je to nutné, tak mi povedala, že čo chcem sa v mojom veku? (50) s tým ochorením trápiť niekoľko týždňov??

Takže k veci ...Hambím sa

Snažím sa zdravo stravovať, aj ovocie a zeleninku papám, chodím cvičiť aspoň 1x týždenne a 1x plávať, občas do sauny a každý deň aspoň 1hodinku chôdze..

viem že mám rezervy, tiež stresy v robote niekedy ťažko predýchavám.

Reklamy nám mozgy masírujú rôznymi odporúčaniami čo na odolnosť užívať, čím si zvýšiť imunitu...ale neviem

radšej by som niečo čo máte vyskúšané, čo by ste odporučili aj blízkej osobe

veľmi ďakujem za každú radu

Diskusie Naničmama.sk: 

Mladsia dcera berie okrem leta pravidelne imunoglukan. Ja skor uzivam bylinkove tinktury, ale to skor kadeco hasim ked sa volaco ozve. Vilcacora je vraj dobra na imunitu, tinktura ...

Dik, pozriem tu Vilcacora, to som ešte nepočula

Ja neviem. Mne sa zdá, že čím viac do lekárne chodí človek, tým potrebuje tej lekárne viac a viac.

Mám 38, moja strava je prevažne bielkovinová, sacharidov sa snažím strániť, cvičím aktívne 3-4* do týždňa, k tomu bicykel kedy len sa dá. Spánok 6-8 hodín denne. Čaje pijem bylinkové, káva 2* za deň. Chodím bosá (teda bez ponožiek, pančušiek) kým je 18 stupňov ... aj teraz mám v byte bosé nohy, trochu mi je zima, ale nie nejak aktívne Chichocem sa.

Ak niečo nasadím, tak je to magnézium keď ma chytia kŕče (tento rok cca 10 tabliet).

Doma máme imunoglukán (niekde), kalciový sirup, morskú vodu. Ale v podstate nádchu som mala 2* toho roku. Bolesti hrdla tuším minulý - predminulý rok (?). Decká počas viróz liečim šalviou, tým alciovým sirupom, medom, bazou, lipou .... proste prelievam jak prietokové ohrievače.

Ešte uznávam sem tam multivitamíny - ale to len ak je človek už chorý. Preventívne nech si dá jablko Veľký úsmev.

Lenka, bosé nohy nohy, to je aj moja úchylka...celý život to zbožňujem chodiť naboso

ale tesne pred 50-tkou sa ozvala päta, diagnóza "ostroha", rehabilitačná doktorka mi pripomenula, že žiadne naboso, hneď ráno si obuť dobrú ortopedickú obuv, nech je klenba podopretá :-(

Tiež stačili nejaké vitamíny, keď na mňa niečo išlo a bolo to raz-dva preč ... 15rokov som nemaródila....ale asi ma to dobehlo

želám ti tvoju silu a vyrovnanosť :-) to je asi najdôležitejší krok k zdraviu Áno

Lyduška, však ja som preto ten vek tam napísala Úsmev . Vidím to sama, že vekom je to iné, i keď prevenciou sa dá niečo poriešiť, mnoho zanedbaného už nedoženiem. Fakt je, že jedna vec je zdravie a zdravotné "problémy" v dvadsiatich a druhá v "dvadsiatich +" Veľký úsmev .... s tými nohami ma to mrzí. Vidíš! Tam bude kameň úrazu - chýba ti tá otužilosť na boso získaná.

 

Ďakujem za prianie. Želám podobne.

lienka, na kurze nám jedna pani Doc.MUDr....Cs.C (tituly píšem schválne, lebo ich má dosť) povedala, na ostrohy jeden postup...a jeho súčasťou je (okrem užívania bunkovej soli) niekoľkokrát vstať na špičky a dopadnúť na päty.....najlepšie na boso. Cvik sa má opakovať viackrát za deň v rezkom tempe. Praktikujem aj v topánkach, keď sa nudím napr. v rade pred pokladňou alebo na zastávke MHD. Takže iný lekár - iný názor....ale výsledky má dobré Ăšsmev

Je fakt, že odkedy nosím ortopedické vložky a cvičím cielene na paty, je to oveľa lepšie

Na tie bunkové soli sa musím popozerať, to je pre mňa novinka

ja pri státí precvičujem.... panvové dno Hambím sa

Ten cvik na panvové dno nikto nevníma - je utajený Chichocem sa .... ale to moje smiešne hore-dolu špičky-päty, špičky-päty pôsobí, že sa teta nevie od nervozity vpratať do kože VeÄľkĂ˝ ĂşsmevVeÄľkĂ˝ Ăşsmev  ale pani doktorka povedala, že NECH! Lepší kopec srandy ako štipka bolesti.

Ja mám vždy v zásobe imunoglukán, bunkové soli, propolis (tinktúra) a Candimis. Vodu pijem filtrovanú cez šungit  http://www.biosferaklub.info/sungitova-voda-voda-s-liecebnym-ucinkom/  

Neviem čo je chrípka, viróza, kašeľ ..... Čaje pijem iba bylinkové, vlastnoručne dopestované alebo nazbierané....nie z obchodu či lekárne. Mám aj neresti - denne si doprajem kávu, občas resveratol v červenom víne Chichocem sa

ďakujem za odpoveď, popozerám sa, všetko sú to pre mňa novinky

kávu a občasné vínko tiež milujem Hambím sa

Pozri, ak sa stravuješ prevážne zdravo, aspoň 80/20, ak máš pravidelný pohyb, tak to skús brať tak, že sem tam vypálenie potvoriek, ktoré sú v tele nezaškodí. Myslím také vypálenie vysokou teplotou. Nech si telo robí samo poriadky. Dopraj mu trochu kľudu.

Ono ti zrejme aj neičo ukazuje. Možno práve to, že potrebuješ oddych od pracovného stresu. Dá sa namietať, ale peniaze.... No áno. Ale nie sú všetko.

 

Ak ale stravovanie nie je v poriadku, tak treba začať tam. A ísť na koreň veci, na základné potraviny.

Dávnejšie sme mal doma nejaké ..forte kvapky z hlivy presný názov neviem,inak domáci zázv.likér a teraz mám namočené v jabl.octe-čilli,zázvor,cesnak,chren a kurkumu..pomer od oka suroviny nastrúhané ešte som to "nekoštovala" vraj zázrak od mníchov..Však raz uvidím.Inak mne osobne sa osvedčilo ked na mna niečo lezie(ale chlap to nie je)vo vani horúca voda pokial znesiem do nej aj 1/2 kg soli aspon 20 min.potom zaliezť do postele poriadne sa "ubabušiť"vypiť min.1/4 l hoci aj krabicové víno horúce a ak sa dá zaspať tak spať..spotím sa tak čo všetko periem ale tá horúčava zvonka aj z vnútra bacily vyženie.Podmienka je zdravé srdce!!a musí to byť v začiatku nie ked už sa zo tri 3dni človek cíti nesvoj..

za babské rady sa neplatí..pekný deň

ÁnoTlieskam  aj tebe pekný

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.