Boli ste na CT?

Dobieham zmeškané. Lekárov som obchádzala, tak si to musím teraz vynahradiť. V pondelok ma čaká CT vyšetrenie obličiek, kvôli cyste na jednej strane. Vraj je to bežná záležitosť, mnoho ľudí o nej nevie. Môže vraj zvyšovať tlak, ak tlačí na cievy. Bola mi doporučná celkom slušná dávka liekov, pred samotným vyšetrením. Čaká ma vpichnutie kontrastnej látky s jodom, aby som lepšie svietila. Hambím saFóbie  z malých priestorov snáď nemám. Ta bude dobre.

Dievčatá, máte skúsenosť s CT, akéhokoľvek, ako to prebieha? Mali ste s tým nejaký problém? Ďakujem za vaše skúsenosti.

Diskusie Naničmama.sk: 

Ja som bola aj na CT aj MR.Nemusis sa bat'zvladnes v pohode.Nie je to nič neprijemne.Drzim palce

To znie dobre, dakujem, Úsmev

Nebola. Ale nezaspi. Úsmev Ja takéto vyšetrenia by som asik prespala. Šak len ležíš a svietiš. Mrkám

Držím palce

a diaden vecer a rano, to budem spar ešte celý deň Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Bola. Tá kontrastná látka spôsobí teplo v organizme, cítila som ju až v zuboch, na to ťa upozornia, inak len ležíš, o chvíľu je po všetkom. Drž sa, zvládneš to v pohode.

Dakujem  za skúsenosť, to teplo v zuboch znie veľmi zaujímavo, ÚsmevUž len, ako sa moje telo vysporiada s jodom v kontrastnej latke, bo s ty mam problem, ale budem nadopovana liekmi, ta bude dobre.

Inak ich musím pochváliť, termín som dostala do týždňa, možno preto, že nemocnicu zrušili ako kovidovu, len pred par dnami a objednanie a komunikacia k vysetreniu pekne fungovalo mailom, ostala som prekvapena, ze to ide. Úsmev

zvládli iný zvládneš aj ty..takto som si to hovorila a potom ked ma tam zavreli začali sa rojiť myšlienky typu-asi takto to je ked ťa pochovajú zaživa..pár sekund stres ale rozkázala som si myslieť,že som na kopci a pozerám na rozkvinuté lúky.podotýkam,že nie som klustrofobik.

podobne som myšlienkovo stresovala pri prvom darovaní krvi(že takto nejako to je keď by ma podrezali a stečiem z krvi..)samozrejme potom ma trocha kriesili na stoličke...

ale potom to už išlo-sú aj plakety a krv som mohla dávať aj na vrátnici..

to len ked mám niečo prvý krát tak v hlave mám horor..

Veľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlaheÚsmevty si expert Úsmev a klobuk dole s darovanim krvi Áno

Takže to mám za sebou. Viac mi asi dali zabrať lieky, vrámci antialergenných opatrení na jod, ako samotné vyšetrenie. Ale nebolo to tak dramatické, ako som čakala. Zistila som, že tradičný ditiaden, so mnou menej zamával, ako modernejšie antihistaminika. K tomu nejaké kortikoidy, našťastie len na dva dni. Na samotnom vyšetrení bolo najťažšie mať ruky nad hlavou, (a to bolo po ležiačky) ,Hambím sa to moja slabosť. Inak ten tunel tým, že je relatívne krátky, nie je tak klaustrofobický, ako by mohol byť, a teplo z jodu v žilách, bolo len krátke. Ta už len dúfam, že nezhorší moje kožné problémy, ako posledne vikendový pobyt v jodových kúpeľoch. Ten naštartoval mojho Duhringa. Výsledky budu raz, ta snáď vrámci možností všetko ok.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok