Ako som si vyrobila maskaru zo živočíšneho uhlia

Dochádzala mi maskara, náhodou som narazila na recept na domácu maskaru zo živočíšneho uhlia, do toho som dostala črevnú chrípku, a tak som mala aj živočíšne uhlie aj čas. Mrkám

Aby ste mi rozumeli, nešlo mi ani tak o tú maskaru ako skôr o pokus, či to nie je zas ďalšia hlúposť na nete. Nebolo by to prvýkrát, čo som vyrobila podľa super overeného postupu super nepoužiteľnú vec. Ako napríklad tekuté mydlo z normálneho mydla. To čo z toho vzniklo nebolo ani mydlo a už vôbec to nebolo tekuté Váľam sa od smiechu po podlahe

Ale späť k maskare. Postupovala som podľa receptu, ktorý som našla na onegreenplanet.org.

Dievčinka tam uverejnila recept, ktorý v skratke funguje takto.

Potrebujeme:

  • ½ ČL najemno postrúhaného organického mydla

Organické sa myslí bez umelých prísad, dá sa kúpiť, ja som mala domáce od kamarátky. Bolo síce posypané mätou, ale keďže mi šlo skôr o to, či to funguje, než o to, či to budem používať, tak som riskla aj „svieži pocit v očiach.“ Mätu som samozrejme odstránila, no vôňa zostala. Mám tú maskaru cca 2 hodiny na mihalniciach a zatiaľ nebadám žiadne nepriaznivé účinky. Hotová maskara už vôňu mäty nemá, tak asi je to ok.

  • ½ ČL živočíšneho uhlia

Slečna tam má nejaké iné pilule, než poznám ja, takže som zobrala tri tabletky úplne normálneho živočíšneho uhlia, ktoré som rozdrvila lyžičkou na prášok.

  • 3 kvapky mandľového oleja alebo kokosového, alebo iného

Ja som dala kokosový a tie tri kvapky to bolo dosť od oka, podľa mňa to bolo pol ČL.

  • 1/8 ČL vody

Tu by som so slečnou dosť nesúhlasila, ja som dala 1 PL, hneď vysvetlím prečo.

Postup je nasledovný. V horúcom kúpeli treba rozpustiť mydlo. Ale ono sa to bez vody nerozpustí a tá kvapka vody sa hneď odparila. Takže som tam dala toľko vody, aby sa mydlo rozpustilo.

Potom som pridala olej a živočíšne uhlie, poriadne som miešala, aby som to neprevarila, tak som striedavo hrniec dávala z kúpeľa preč a zas naspäť. Keď som mala pocit, že sa to celé spojilo, čo trvalo tak max 2 min  a možno ani toľko nie, tak som to stierkou preložila do pripravenej krabičky z cukríkov, ktorú som predtým poriadne vydezinfikovala.

Miešať treba drevenou vareškou, optimálne takou, s ktorou nevaríte, čo je teda dosť problematické. Našťastie som jednu takú menej používanú našla, ale asi by bolo dobré si zohnať lekárske špachtle, to sa mi zdá lepšie, aj keď nie práve „bezodpadové“, alebo si vyčleniť nejakú menej používanú varešku, ktorú poriadne vyvaríte a nebudete ju používať na nič iné len na kozmetické experimenty.

Takáto maskara sa používa úplne rovnako ako kúpená, treba vám štetec zo starej maskary, bez toho by to asi nešlo. Mrkám Štetec navlhčite pár kvapkami vody, pošúchajte po maskare a naneste na riasy.

Ja som to na prvý šup urobila bez toho, aby som štetec namáčala, lebo maskara bola ešte vlhká, ale ak som to správne pochopila, zrejme to po pár hodinách bude mať hutnejší charakter a bez vlhkého štetca sa nebude dať hmota nabrať.

Tak zatiaľ toľko, ak by som prišla na nejaké závady, prípadne pri ďalšom varení na nejaký zlepšovák, dám vedieť.

Komentáre

no teda, ty si iný experimentátor TlieskamTlieskam. Super.

Dasi, čo ti budem hovoriť, sama som zo seba prekvapená:DD Ale fakt, keby mi pred rokom niekto povedal, že vyskúšam vyrobiť maskaru zo živočíšneho uhlia, tak by som si poťukala po čele:D

Ty sa nezdᚠÁno

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.