O neodtekajúcom drese

Asi to poznáte viaceré. Kuchynský dres má proste tú vlastnosť, že sa z času na čas zhorší odtok. Najjednoduchšie riešenie je chémia. Len teda, naozaj to chceme? Potom sa dá ten odtok čistiť aj mechanicky. Nie veľmi príjemná práca.

Pred časom sme sa tu bavili o kávovom légri. Ani neviem, jak sa to povie správne. Proste o zvyšku po zalievanej káve. U nás vždy musel ísť mimo. Lebo to vraj upcháva. Zdalo sa mi to logické. A potom moje presvečenie naštrbili knihy o Paríži. Aj s takými prízemnosťami ako umývanie riadu. Vraj ženy v Paríži a vlastne v celom Francúzsku lejú zvyšok po káve rovno do dresu. Že peeling ÚsmevÚsmev. No a zas sa mi to javilo ako logické. Lebo veď sem tak aj z kože sa dá odstrániť to odumreté práve kávovým peelingom.

Tak som asi pred rokom vyhlásila, že odteraz lejeme zvyšok po káve rovno do dresu. Teda, pijeme kávu z french pressu, tada ten zvyšok máme denne. A práve pred pár dňami som si uvedomila, že sme celý rok nepotrebovali do dresu nič použiť. Žiadna chémia ani nechémia. Teda trochu kecám, vyvárame s octom hrniec na vodu. A to tiež lejeme do dresu. Ale to sme robili vždy.

Takže po roku môžem povedať, že podľa mňa to s tou usadeninou z kávy a peelingom na potrubia asi funguje.

Komentáre

Ja teda neviem:))) Moja skúsenosť je, že odkedy kávu vylievam do záchoda, tak sa mi odtok v kuchyni neupcháva. Tak si vyber. Aj tak si myslím, že je to hlavne o tom, aký je tam spád. Ja mám tak "naprd" vyspádovaný odpad v kuchyni, že keby som dostala toho, čo to takto urobil do rúk, tak by som mu strašne vynadala:)))

Zvažujem kontrolný pokus ÚsmevÚsmev Blbo odteká vaňa, pravdepodobne ten sklon tam nie je v poriadku. Rozmýšľam, že vyskúšame kávový odpad tam. Potom uvidíme.

Ty si teda odvážna!:)) Som zvedavá, daj vedieť ako to dopadlo:) 

Neviem či ma takýto dôvod nakopne kávu piť? Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Ja som vždy vylievala ten spodok do drezu. A upchávalo sa teda len vzácne, aj to keby som tam nevrzla somariny, tak neupchám.

Ja som za - kávu nepijem 2 mesiace. Ale mám celé kilo takmer. Asik urobím tiramisu aspoň a prečistím trubky.

aj ja som chcela vyskúšať to nepitie kávy. Ale ked podla mna skor ide o ten obrad okolo toho, to pitie kávy spolu s niekým ako o kávu ako takú. Jasne, dalo by sa vymeniť za niečo iné, ale čaj mne chutí iba keď som chorá.... Tak sa dalej chystám aj na takýto krok

 

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok