Chlebík z rúry

Popis

Vynikajúci chlieb pečený v rúre-jednoduchý a naozaj chutný.

Chlebík z rúry - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
ZdrojRecept je čiastočne "odkukaný" z internetu a následne doladený vlastným skúsenosťami získanými pravidelným pečením doma :D
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
40 minút
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

1kilogramhladká múka
1kusčerstvé kvasnice
2čajové lyžičkysoľ
2čajové lyžičkyolej
2čajové lyžičkyocot
1polievková lyžicarasca celá
6decilitreteplá voda

Inštrukcie

Vo vlažnej vode necháme nažiť kvasnice, do misky na miesenie si dáme múku, olej, ocot, rascu a nažité kvasnice, prilievame postupne počas miesenia teplú vodu cca 6dl tak hotové vymiesené cesto bolo trošku tuhšej konzistencie-potom sa z cesta lepšie tvaruje bochník.

Cesto necháme nakysnúť na teplom mieste prikryté utierkou najlepšie 2hodiny.

Po vykysnutí si vytvarujeme buď dva menšie alebo jeden vešký bochník-preložíme na plech vystlatý pečiacou foliou, narežeme nožom bochník a necháme kysnúť ešte cca 30min-zatiaľ si rozohrejeme rúru na 240stupňov.

Pred vložením do rúry chlebík potrieme slanou vodou a vložíme na 20min do rúry, po uplynutí tohoto času, chlebík vyberieme opäť potrieme slanou vodou a dáme dopiecť na teplote 220stupňov už len cca 10-15min podľa toho akú kôrku máte radi či viacej chrumkavú alebo len do hnedasta.

Po upečení preložíme chlebík na čistú utierku posledný krát potrieme slanou vodou, zabalíme a necháme na mriežke vychladnúť.

Chlebík je naozaj chutný a hlavne vám krásne rozvonia celý dom-prajem dobrú chuť. 

Poznámky

Chlebík sa dá piecť aj v hrnci-v tom prípade nemusíte formovať bochník a nariezať ho ale si zapnete rúru na 240stupňov a hneď do rúry vložíte aj nerezový hrniec s pokrievkou (bez plastových doplnkov) po 30min vytiahnite a odokryte hrniec a vyklopte doň cesto priamo z misy v ktorej cesto kyslo. Hniec zakryte a vložte do rúry na 20min. po 20min hrniec odokryte, znížte teplotu na 220stupnov a dopečte cca 15min-opät po vytiahnutí potrite slanou vonou pre slanú chuť kôrky.

Postup: 

Chlebík z rúry - recept postup 1
Chlebík z rúry - recept postup 2
Chlebík z rúry - recept postup 3
Chlebík z rúry - recept postup 4
Vaše hodnotenie: Žiadne
3.57143
Priemer: 3.6 (7 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok