Anna so Zeleného domu

 Myslím, že túto knihu sme čítali viaceré. Patrila k nášmu detstvu, či snáď dospievaniu. Radovali a smútili sme spolu s Annou. Prežívali sme to celé spolu.

Je to už dávno, čo som to čítala naposledy. Videla som v telke ešte pár dielov kresleného filmu, moje okolie má však iné preferencie, tak som to nedopozerala.

Teraz som však narazila na blog, ktorý opisuje miesta, kde sa to celé dialo. A veru, keby to nebolo tak ďaleko, hneď by som sa tam aj ja vybrala. Vyzerá to veľmi lákavo. Aspoň môžem o tom snívať :)

Tak prečítajte aj vy - možno vás to tiež vráti späť.

Ostrov Princa Eduarda I

II. diel rozprávania

Diskusie Naničmama.sk: 

U nás práve aktuálna téma. Najmladšia deva, má odporučené od učiteľky čítať tento román ... No odkojená na fanatasy, tvrdohlavo také odmieta. Túším ju pošlem za staršou devou, tá je pre ňu veľkým vzorom a Annu má rada, možno ju skôr ukecá.Veľký úsmev Inak vraj sú natočené nové filmy a celkom dobré recenzie majú ...

Na dovolenke v Taliansku sme prepínali programy v telke a narazili sme tam na kreslený seriál. Len teda, prekvapilo ma, že sa to tam volalo Dievča s červenými vlasmi :)

Skús staršej ukázať fotky v tých blogoch, je to fakt tak, ako to bolo aj v knihe :) Aj keď teda, je z toho urobený biznis, prepracovaný do detailu. Ale človek sa občas rád nechá unášať spomienkami...

No to je super! Tam chcem ísť!

Milujem Annu zo Zeleného domuÚsmev, teda knihu o nej, filmy a seriály nie. V mojich predstavách je Anna iná ako v telkeÚsmev , prvé tri knihy o Anne viem naspamäť odpredu, odzaduÚsmev , tie ďalšie, ktoré bolo možné kúpiť až neskôr, mám tiež všetky, hoci som ich už čítala len razMrkám . Ten link si idem pozrieť, dík

Práve som prečítala a som unesená... krásny opis, úžasné fotky, ach... toto by som veľmi rada raz videla na vlastné oči...Úsmev

Dievčatá, dsotala som celú sériu pred mesiacom Bozkávam Začala som pekne od prvého dielu, vychutnávam si to ako zákusok, pomaly... Aj keď pri prvom čítaní som tie knihy priam hltala SrdceSrdceSrdce Bolo to medzi ZŠ a gymplom, tak som hneď "cestovala prstom po mape" - aspoň tie boli, keď internet alebo nejaké knihy o Kanade ani veľmi nie.

Ja sa musim priznat, že som Annu zo Zeleného domu čítala pod lavicou v škole až ma nakoniec sudruzka učiteľka nachytala a vrátila my ju až na konci školského roka.Precitala som ju aj angličtine. Našla som všetky diely položené vedľa odpadového kosa, niekto prečítal a potom vyhodíl.Tito ludia tu knihu prečítajú a potom vyhadzujú. Nie ako my ľudia od nás sa po čase vraciame späť k dobrej knihe a chceme ju mať na očiach, nie američania, jednoducho s chladným srdcom knihy vyhadzuju. Naozaj krásna kniha.U nás teraz leti na Neflix nova verzia seriálu. Prvy diel knihy asi v 10 dieloch. Pozrela som ich všetky jedným dychom za jeden deň. Starsia verzia bola lepsia. Bývam neďaleko Canady tak môžem povedať že je naozaj krásna , čistá, neposkodena , aj keď ľudia nie sú až tak príjemní, teda hlavne francúzskej časti. Francúzky hovoriaca Canada nema vo velkej laske ľudí ktorí hovoria anglicky.
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.