Co urobiť?

Dievčatá poradte mi.

Včera sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu Moskva a Petrohrad. V programe boli prvý den deklarované návštevy červeného námestia, kostolov v časti za ním. Nakolko ale prebiehala v Moskve príprava inaugurácie Prezidenta a aj oslavy 9,mája, nič sme nenavštívili. Sprievodkyňa nám to povedala hned po pol hodine na prvom stretnutí. Napriek tomu, že cestovka to vedela, že to takto bude, nám to poslala normálne v programe. Ruská sprievodkyňa nám to povedala s tým, že vraj jej povedali v cestovke, nech nám to ona povie, že vraj si s tým pomôže. A ja sa pýtam, či by som sa mala, či mohla sťažovať na vedení cestovky, či by sme mali byť prípadne odškodnení. Keď sme zájazd kupovali, nič také, že sa nedostaneme do objektov na červ. námestí a okolo neho nebolo spomínané. V cestovke vedeli, že je 9.máj a všetko bude ohradené a strážené. Toho prezidenta by som aj ospravedlnila, ale 9-ty máj nie. Sme nahnevaní, že nás zámerne zaviedli...Ja som naklonená to riešiť aj na ŠOI-ke. Boli sme s touto cestovkou po tretí a zároveň posledný krát. Aj prvé dva razy boli problémy na ktoré sme sa sťažovali. Lenže ony sú vždy o krok pred klientom. Majú veľmi šikovné odpovede.

Diskusie Naničmama.sk: 

Je to len a len na tebe, ako sa k tomu postavíš. Úsmev Ja by som sa nesťažovala, lebo mi to za to nestojí a predpokladám, že ste toho stihli vidieť dosť. Ale ak máš ty potrebu to riešiť pre pokoj duše, tak rieš. 

Aj ja sa nerada sťažujem a živím v sebe zlosť. Ale myslím, že toto nie je iba také, že namiesto ružového zelené. Je to zavádzanie klienta. 

No ja som ako Kamila, hneva ma to a vtedy si myslím že to aj budem riešiť ale vlastne neriešim nič, teda nechodim sa sťažovať,  naozaj je to len na tebe.

Napísala by som sťažnosť a bola hnusná minimálne na CK. Vyššie by som to nehnala. Bolo v programe? Tak chcem!

Aspoň svoju zlosť by som preniesla tam, kam patrí a nie na okolie.

Možno ani nie zámerne zaviedli. Majú program na všetky turnusy rovnaký a ani im nenapadne, žev tom dátume to nepôjde. No a pri návšteve Ruska ak si zmyslia, že Vás niekde nepustia ani CK s tým neurobí nič. V konečnom dôsledku tieto aktivity nie sú finančne viazané na vstupné tak CK sa vyzuje z každého odškodného Smútok. Verím, že aj tak ste toho stihli navštíviť dosť Moskva je nádherné mesto máš tam čo pozerať a to o Petrohrade platí stonásobne. Tam sa treba ešte viakrát vrátiť Úsmev. Na záver... nezastávam si CK, len triezvo uvažujem Mrkám.

No, mne to tiež príde ako zámerné zavádzanie, keďže sa dohodli so sprievodkyňou, že Vám má vysvetliť ona prečo nemôžete ísť na miesta, ktoré ste mali navštíviť. Nemám rada takéto jednanie a cestovka si má overiť, či program, ktorý deklaruje aj može byť reálne dodržaný. Takže ja by som reklamáciu napísala.

Myslím, že sa treba sťažovať. Cestovka určite v tomto období nerobí zájazd prvý krát. Iste o tom, že v tomto období sa nedá dostať všade vedela. Tak je neférové na to neupozorniť. Možno sa nájde človek, ktorý tam ide hlavne kvôli tomuto špeciálne. Len preto si kúpi tento zájazd. A čo potom?

Nam sa stalo na zajazde vo Francuzsku, ze nas nepustili do Versailles, lebo strajk...ja osobne som hlavne koli tomu isla na ten zajazd. Mali sme tam stravit cely den. Tesila som sa ako to cele pochodim... Nakoniec sme cely den, nakolko to v programe bolo, tvrdli v tom malom mestecku, kde nic ine na pozeranie nie je. Bolo mi do placu...tak chapem ako sa citis.
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok