Dobré ráno Slovensko

Tak sme sa v našom krásnom Trenčíne zobudili do upršaného rána. Všade samá kaluž, voda sa leje nielen za krky, ale aj z odkvapov, striech, proste všetko čo nám chýbalo v lete, že je málo vody, akoby sa dnes od noci snažilo to dohnať.
Ako, vôbec by mi to nevadilo. Krásnych 18 stupňov ešte sľubuje nejakú spomienku na augustových 38 a možnosť prevetrať letné handričky. A dať na seba niečo čo pripomína dlhý rukáv bolo také "osviežujúce".

Tak uvidíme, ako sa prehupneme do jesene. Či krokom, či skokom.

Lebo príroda sa už k jesene začína u nás trochu hlásiť. Už tam tie prvé šediny stárnutia sú v podobe uschnutých listov.

Ale máme tu ešte aj iné dôležité veci v dnešný deň.

Samozrejme! Školoupovinné detváky zaplačú nad strateným voľným časom rovnako ako príroda, ale ak by som mohla podľa pískajúceho MSG hovoriť za niekoho, snáď sa aj trochu tí odrastení tešia. Nie do školy a na učiteľov. To si nebudem až tak klamať. Ale aspoň na priateľov. Na seba navzájom. Takže to v tejto elektronickej dobe nebude ešte také strašné, keď registrujú osobný kontakt a majú z neho radosť.

Takže nám znovu začína škola. Plné raňajšie autobusy, znovurobenie desiatej ... no a povedzme si úprimne, aj nejaký ten poriadok po tých 2 mesiacoch nás rodičov poteší. Aspoň zo začiatku.

Takže to rozbehnime a vyžeňme von z postelí, ak ešte niekto sa tam vyvaľuje.

Hor sa do ďalšieho krásneho dňa Mrkám.

Pac a pusu z Trenčína v prvý pracovný septembrový deň posiela .... balalajka Bozkávam

https://www.youtube.com/watch?v=DTe16tlAph8

Diskusie Naničmama.sk: 

Tak toto je jediný deň v školskom roku, kedy náš junior do školy priam uteká.

 

Teda, nie že by sa tam tešil. On si potrebuje hlavne uchmatnúť poslednú lavicu. Dnes mazal, ešte ani 7 nebolo. Tak som zvedavá, či sa mu to podarí. Lebo minulý rok prišiel neskoro. Posledné lavice sa minuli. A už som o tom tuším písala, ako sa s kamošom vynašli. Zobrali prvú lavicu a urobili z nej poslednú.... A bolo vymaľované. Tým posledným to nevadilo a prví sa nesťažovali.

Sranda, teraz sedia partia, ako mastia po večeroch hry na PC. Kedysi sedeli spolu partie, čo mastili karty cez prestávky....

Zatiaľ také neriešime. No možno aj dnuká v triede riešia, ale keďže pán školník ich nepustí skôr do tried, tak to bude také ... hrrrrrr všetci naraz a kuca paca.

Naši mastia hry ale celoškolne - ozaj, nejakú dlžnú čokoládu mal ísť starší kúpiť, lebo komusi dlžil, čo ho porazil v nejakej hre či čo to bolo. Hej, je to obdobné trochu tomu, čo sme my prežívali.

Aj keď musím priznať, že včera keď sme sa vracali z venčenia šemolili niečo o návrate do civilizácie, lebo sú bližšie k wifi ... tak to už by som im v tej "mojej" puberťáckej dobe nerozumela.

tak, prvá úspešná bitka nového školského roku vybojovaná - zadná lavica obsadená. To je najdôležitejšie. Čo bude ďalej, to uvidíme....

Blahoželám, naša má dnes školu do 14,15. 

ÁnoÁnoÁno

Poslušne hlásim, že aj my sme školu úspešne prežili.

Čo neprežilo je moje prádlo na sušiaku. Nuž čo ... môžem to uzavrieť ako zvešané a že mi šteňucha len chcela pomôcť. Pohoda

možno by pomohlo prádlo vešať do výbehu a psíka púšťať von :)

Ja mám taký dojem, že ona je strašne robotná a veľmi rada pomáha. Aj manželovi všetky kladivká a šrobováky odkladá na opačný smer - že aby sa nenarobil či čo.

Ale navrhnem ten sušiak veru presťahovať - aj nadstrešený je ten výbeh, aj z 2 strán steny má plné proti vetru, aj podlahu peknú drevenú ... hmmm ... tam by mi to prádielko schlo jedna radosť.

Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Pošlite už konečne kus dažďa aj na východ. Tu je také sucho a horúco ...., ja už na to nemám nervy, vek .... Hambím sa

U nás celkom zaujímavý začiatok školského roka. Siedmačka na waldorfskej sa tešila tak primerane potichu ..., pred týždňom sa ešte zaujímala, čo sa budú v škole tento rok učiť, to fajn, že nielen kámošky sú lákadlo. Dnes začína školu mladší v Holandsku, zatiaľ to vyzerá, že to bude zaujímavé. A dnes dokonca začína úplne neštandardnú školu aj starší, čo už dva roky pracuje, bo školy mu netreba. Hambím saVšak aj táto ma len 5 mesiacov ...

 

A čo sa mňa týka, vstávanie o 6,30 bolo pre mňa vééľmi bolestivé ...Hambím sa

Já neviem, my tie dažde tuším z Rakúska expedujeme a posielame ďalej v rámci Európskej únie zatiaľ bezplatne do Čiech. Veľký úsmev Ale verím, že vám niečo tiež pošleme ... časom.

Gratulujem všetkým zúčastneným.

Minulý týždeň sme otvárali učebnice aj my, ale to len dejepis, lebo som sa vyhrozila, že bude písať referát na tému SNP, keďže 29. august bol dňom vzniku ČSR podľa neho.

No uvidíme ako po dnešku.

Vstávanie o 4,00 bolo ako zvyčajne bez bolesti Veľký úsmev. Len mi chýba víkendové doobedné zdriemnutie. Alebo druhá káva. Alebo pes... ach, ktovie ako tá to zvláda. Ozaj, my vlastne máme nováčika v tom, že musí zostať doma sama. Dúfam, že už mám prádlo zvesené Prekvapenie ako zvyčajne.Mlčím

Dážď sme priviezli zo severu Talianska. Tam začalo pršať, teda liať, v piatok večer.

 

Včera som sa vytešovala, že už nebudem musieť variť. A hneď ma upozornil, že dnes asi nestihne kúpiť lístky, takže varím ešte aj v utorok. Ale to netuší, že mám v špajzi hokaido Veľký úsmevVeľký úsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok