reklama

Čo vy na to?

Pridal/a Janulienka dňa 16. 04. 2009 - 16:10

reklama

Dievčatá, potrebovala by som radu. Zajtra budú tomu 2 týždne, čo dcéra prekonala nejakú črevnú virózu. Držalo ju to skoro týždeň, liečila som ju Nutrolinom B a Hylakom. Lenže ona mi kadí doteraz tak 3-4 krát za deň, tak redšie, je to kašovité. Inak jej jesť chutí, farbu má dobrú, bruško nebolí, len ja už som z toho akási nesvoja. Doteraz jej dávam ten Nutrolin a berie ešte Lipovitan, lebo mala zvýšené pečeňové testy, robili jej ich či nemá salmonelu. Môže to byť? Som už nervózna, zakaždým so strachom nazerám do záchodu, čo z nej zasa vyliezloSmútok


reklama

reklama

lia6, Št, 16. 04. 2009 - 19:02

Koľko má rokov? Môj malý dostal okolo dvoch rokov črevnú príhodu a odvtedy kadil, ako na bežiacom páse.
Boli sme na gastroent. vyšetrení a tam nám bolo povedané, že to sa deťom v tomto veku stáva a po tejto príhode sa im "stratí" jeden enzím-tak zistili, že malý má intoleranciu na laktózu-to znamená, že ten enzím, čo to má spracovať tam nie je, takže, keď vypije mlieko, tak to cez neho pretečie. Začal užívať bezlaktozové mlieko a asi do roka sa to na 90% upravilo. Nemyslím, že je to salmonela-to by jej nechutilo a bolo by to už asi kritické? Podľa mňa by ste mali ísť ku doktorke. Nevšimla si si, či to nie je po mliečnych výrobkoch-je jedno, či to je len tvrdý syr?!

Janulienka, Št, 16. 04. 2009 - 19:22

má 7 rokov, u doktorky sme boli, za týždeň má prísť na kontrolu kvôli tým pečeňovým testom. mala som asi nasadiť radikálnejšiu liečbu, utešujem sa tým, že s tými probiotikami to dlhšie trvá kým sa to upraví. mliečne teraz nejedáva

lia6, Št, 16. 04. 2009 - 19:56

Tak potom neporadím. Asi mala byť tá dieta ozaj radikálnejšia. Ale držkám palce, aby to čím skôr prešlo -chúďatko, určite ju to vyčerpáva.Zlomené srdce Objímam Kvietok Slnko

Ariesa, Št, 16. 04. 2009 - 21:01

moj prcek napriklad neznasa dobre nutrolin a este ine probiotika. sposobovali mu prehananie. skusili sme to 2x, no oba razy to malo taky ucinok, ze po par dnoch som probiotika musela vysadit. tiez som mu ich davala po prekonanej hnacke na odporucanie lekara.

gerti1977, Št, 16. 04. 2009 - 21:50

Ahoj moja dcerka ked mala 4 ročky tak sme mali salmonelu a naozaj sme kakali vela krat a postupne sa to upravovalo ale sme mali dietu 2-3 mesiace bez mliečnych výrobkov a my sme brali hylak a smektu to je čas kým sa to upraví a u menšej mam s tým nutrolinom dobre skúsenosti ved ked ideš na kontrolu tak sa opýtaj ako to ma byť

Janulienka, Št, 16. 04. 2009 - 22:11

no aj Adka mala salmonelu keď mala 4 roky, preto sme s ňou aj išli k doktorke, lebo ten začiatok bol úplne rovnaký ako vtedy, boli sme aj v nemocnici, vyskúšam nutrolin vysadiť. čítala som leták z toho Lipovitanu a aj ten môže spôsobiť hnačku...uvidíme

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama