Celkom šikovné EduPage

Verím, že pre mnohých z vás je  táto aplikácia .. dobré známa. Pre mňa celkom novinka. Nakoľko dcéra chodí na komornú waldorfskú školu, celé to bolo o inom. Napríklad  o rodičovských stretnutiach raz do mesiaca, nemali známky ...

Moje zoznámenie sa s EduPage, nastalo vo fáze prijímacích pohovorov na strednú školu. Informácie k príjimačkam, prichádzali od jednotlivých škôl cez túto aplikáciu. Brala som to tak, že každá škola má svoju samostatnú verziu. Aj som sa čudovala, ako to, že sa deckám neprelínali termíny prijímačiek na jednotlivé školy. A včera som sa dzovedela prečo. Prišlo prvé oficiálne rozhodnutie jednej zo škôl a v správe boli uvedené aj ďalšie dve školy, kde ešte nebolo ukončené rozhodovanie o prijatí. Rovno tam boli voľby pre výber školy, potvrdenie záujmu pre vybranú školu. Veľmi šikovný systém, aj pre rodičov aj pre riaditeľov škôl. Takto im zrejme celkom rýchlo chodili informácie o tom, či k nim decká nastupujú, alebo si zvolili inú školu. Tým pádom vedeli veľmi rýchlo posúvať "čiaru" rozdeľujúcu prijatých a neprijatých uchádzačov.

O EduPage som zistila, že je to ozaj veľmi komplexný systém, hlavne  pre samotných učiteľov, ale aj pre komunikáciu s rodičmi. Viem, že som neobjavila Ameriku, ale aspoň v tomto sa školstvo celkom šikovne posúva do 21. storočia. A hlavne, ak by to pomohlo učiteľom zredukovať množstvo papierovania, mal by to byť pokrok. Zrejme to bola aj pomoc pri online vyučovaní a pre komunikáciu so žiakmi.

Stále majú všetci učitelia môj obdiv. 

Dievčatá, aké sú vaše skúsenosti s aplikaciou či systémom EduPage?

Diskusie Naničmama.sk: 

S EduPage som spokojná - dobre sa mi komunikuje aj s učiteľmi, aj známky mám odsledované, ak ich vyučujúci dopíšu. Páčia sa mi hodnotenia, ktoré tam učitelia písavajú k písomkám. Viem s deckom pohovoriť o tom aspoň.

Že školy nejak ale pri prijímačkách napr. spolupracujú cez EP som nevedela. Ako dobre. Úsmev

To znie fajn , ta vzájomná komunikácia s učiteľmi.

Inak ani netuším, či školy spolupracujú, či oni vidia aj ostatné školy, kde si dali decká prihlášky, alebo len tu svoju a ešte nepotvrdené rozhodnutie .... Ale viem, že na prijímačky dávali termíny tak, aby sa neprekrývali ... Vás kedy čaká taká zábava?

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok