reklama

pobyty vonku v škôlke

ajusa , 22. 11. 2009 - 06:28

reklama

ahojte baby, chcem sa spýtať, čo robia vaše deti počas pobytu vonku v škôlke? tie naše vypustia von na dvor a nechajú ich naháňať sa a to je pomaly koniec novembra.môj syn má oslabenú imunitu, býva veľmi často chorý, ja chodím do práce a nemôžem byť s ním stále doma. poprosila som učiteľky, aby naňho dozreli, aby sa nenaháňal, lebo má často chytené priedušky a nábeh na astmu, nech naňho dávajú pozor a nič. pomaly každý druhý deň ho nájdem prezlečeného, čo znamená, že sa zase naháňal a spotil, tak ho prezlečú. myslím, že v tomto období by už deti mali chodiť na prechádzky a nie vypustiť deti von a naháňajte sa. po 9 dňoch znova začína sopliť a zmenil sa mu hlas - takže asi zase priedušky a to berie tabletky, ktoré dávajú deťom s astmou.


reklama


reklama

betana, Ne, 22. 11. 2009 - 08:47

no, mozes byt rada, ze ho aspon prezlecu, kamoskin syn mal podobne problemy a nechavali ho spoteneho, tak s nim bola permanentne doma. normalne sa obrat na riaditelku a ziadaj, aby sa to zmenilo, pripadne hod rec s inymi rodicmi, ved viacerym sa to nemusi pacit.

Jajuška, Ne, 22. 11. 2009 - 09:46

No u nás chodia deti za každeho počasia vonku aj ked mrholi,lebo na to je vyhláška neviem presne citovať,ale v školke ju určite maju,kde si to možeš prečítať.My sme boli oboznámený na rodičovskom.Píše sa tam,že pobyt vonku je doobeda a poobede s výnimkou silného dážďa,vetra a mrazu.A prechádzky sú pre deti obmedzením,preto je voľný pohyb vonku.Ale ved sú tu aj mamy učiteľky tak to určite doplniaÚsmev

len ja, Ne, 22. 11. 2009 - 13:47

Ajusa, ja len ticho závidím. U nás vškôlke neboli deti z najmenšej triedy von už 3!!!!!týždne. O prezliekaní do suchých vecí ani nehovorím. Ak chodili von, tak im obliekli bundičku a prezuli. Neviem, ako mám riešiť obliekanie, v čom sú deti v triede, v tom idú aj von. Pritom triedy sú prekúrené, stačia tepláčiky, von je a ešte len bude zima, treba pančušky. Učiteľky ich však nie sú ochotné prezliekať alebo doobliecť. Takže také problémy, ako ty by som veeeeeľmi chcela maťÚsmev
Ak sy ti syn vonku pri behaní spotí pravidelne, skús mu obliecť menej vrstiev. Ustrážiť toľko detí aby sa nenaháňali je podľa mňa úplne nereálneMlčím .

aleg, Po, 23. 11. 2009 - 06:53

Prekvapenie Prekvapenie Prekvapenie a to koľko majú detí?

skyloret, St, 14. 04. 2010 - 11:57

Ahoj, ja mám podobný problém. Dcéra v škôlke síce chodí von ale strašne málo. Takže som hľadala a našla som vyhlášku o pobyte vonku. Je to zo zbierky zákonov č. 527/2007 - Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky zo 16. augusta 2007 o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia pre deti a mládež §7 bod b) pobyt detí vonku v každom ročnom období 2 hod doobeda a 2 hod poobede, v závislosti od dĺžky pobytu dieťaťa v škôlke. Pozri si to.. snaď to pomôže.. Ja s tým určite pôjdem za riaditeľkou našej škôlky. :)

arabela, Ne, 22. 11. 2009 - 18:13

škôlkari by naozaj mali chodiť von každý deň, výnimkou je dážď,silný vietor a mráz pod -12stupňov. časť pobytu vonku má tvoriť prechádzka,podľa podmienok mš a časť voľné hry.tie deti obľubujú najviac.potrebujú mať voľnosť a trocha sa vyšantiť,vynaháňať.celý pobyt vonku stráviť len prechádzkou by ich určite nebavil.my napríklad na prechádzky chodíme výnimočne, lebo sme obklopení rušnými cestami.

Mata, Ne, 22. 11. 2009 - 22:30

Ahoj Ajuska,
mam syna skolkara v dennom sanatoriu pre deti s dych.chorobami, kde su alergici, astmatici a deti so zniz.imunitou. Na deticky v tejto skolke dava pozor imunologicka.Zazila som situaciu, ked pri odchode imunologicka vybehla do skolky a vycistila zaludok pani ucitelkam, preco dnes deti neboli vonku/ november,mierny vietor a sychravo (neprsalo ani nebolo extremne zima). Dohovarala im, ze pobyt na vzduchu tieto deti potrebuju, je to prirodzene otuzovanie, samozrejme vhodne oblecene. Ja som bola aj na materskej zvyknuta na system 2x denne von, dokopy v lete aj 5az 6 hodin, v zime 1.5-2hod, takze mne sa zda hodina vonku v skolke takmer malo.
Deti tiez santia na dvore, kym nie je velmi mokro alebo blatisto, v tom pripade idu na prechadzku.
Dlhe prezliekanie do pancusiek je v tejto skolke vyriesene tym, ze deti su vnutri v pancuskach a suknickach alebo krataskoch a ked idu von, len si prehodia vrchne nohavice. Deti si to velmi chvalia, vyrazne to ulahcuje obliekanie.
Ak byva syn casto chory a ma nabeh na astmu, mozno by si mala tiez hladat skolku rovnakeho zamerania, aj ked mi je jasne, ze nie vsade je takato moznost.

ajusa, Po, 23. 11. 2009 - 05:45

ďakujem za príspevky, u nás vôbec nieje škôlka takéhoto zamerania, ja chodím tiež so synom von za každého počasia, tiež v zime minimálne na 1 hodinu, neideme von, len keď prší. mňa skôr zaujímali vaše skúsenosti, či je to aj v iných škôlkach, že deti vypustia von aj vo veľmi zlom počasí a nechajú ich naháňať, spotiť sa, alebo s nimi chodia skôr na prechádzky. lebo synčekovi naozaj pri jeho častých zápaloch priedušiek asi škodí, keď sa v zlom počasí naháňa a zadýcha.ja nemám nič proti pobytu detí vonku v zime, veď s ním chodím denne aj ja von.

Lubka83, Št, 03. 12. 2009 - 10:13

Nic v zlom, ja robim v MŠ a fakt neviem, ako sa daju inak zamestnat v sychravom pocasi deti na dvore... podla mna skor prechladnu, ak by sedeli na trojkolkach a podobne a piesok je mokry, deti si pri hre v piesku casto sadaju, mozu prechladnut zospodu. Ak ucitelka vezme loptu, aj to znamena beh... ak vymysli nejaku spolocnu hru...vacsinou je tam tiez beh... aby detom nebolo zima. My teda chodievame hlavne na prechadzky, ale decka uz potom casto frflu, zase na prechadzku a tych miest na objavovanie tu zase tolko nie je, aj ked sme v centre Úsmev

Jajuška, Po, 23. 11. 2009 - 10:37

Tak tu už iba naozaj sa porozprávať s učiteľkou,aj vonku sa dá zamestnať,u nás aj teraz ešte ked nie je veľmi mokro,hrajú sa aj v piesku,ale krátko,tak zmenia nejaku inú činnosť-maju štvorkolku,no na výber veľmi nie je.Ked bude sneh,zas bude nejaká iná činnosť.Tak okrem behania neviem,ak by stáli tak je zase chladno.U nás sa nenudia,majú veľky dvor,ale ak je veľmi mokro a blato idú na prechádzku za učelom spoznávania niečoho.Myslím že tak či tak deti su spotené,majú najradšej práve to behanie.

cucca11, Ut, 11. 05. 2010 - 17:58

Moja milá mamička!
Neverila by ste ake je ťažke ustražit tolko detí pokope. Ak mate s tym ako sa spravaju učitelky v skolke problém, dajte si dieťatko do osobnej starostlivosti. Myslim, ze vašmu dieťaťa neškodí to, že beha po vonku. Aj ked si myslite, že deti počas pobytu vonku nerobia nic ine. Dieťa si s tym má tu imunitu budovat. Je lepsie aby si vase dietatko preskákalo vsetky choroby teraz. Alebo to chcete ked začne chodit do skoly??? a bude vymeškávat v skole??? Nebojte sa a určite z toho neobviňujte učitelky. Deti su naozaj velmi štastné ked majú chvílku pre seba a možu si robit čo chcu. Oni maju v MŠ určity režim a Vám by sa tiež nepačilo kebyy Vám stale niekto dirigoval čo mate robit. V zákone je dané , že mate možnost ist sa pozriet do tej MŠ ako sa s vašim dieťaťom zaobchádza.
Velmi dobre viem, že keažddej matke záleží na jej dieťaťa a na jeho zdraví, tek verím v to, že sa vášmu malému začne darit.
Dufam , že ste sa na mna nenahnevaliKvietok A nedávajte všetko za vinu vašim p. učitelkám, ale aj deti su niekdy menší čertíci Slnko

POZDRAVUJEM Úsmev

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama