topánočky

ahojte dievčatá,
som tu nová, a musím sa trošku zorientovať, neviem, či píšem do správneho oddelenia.:-|
Potrebujem poradiť: dcérke som dnes kúpila 1. topánočky a keď som jej ich chcela doma obuť, malá sa začala od strachu triasť a plakať. Proste ich na nohe neznesie. Dala som jej ich na hranie, aby sa s nimi trošku zoznámila a normálne sa s nimi hrala. Po chvíľke som skúsila opäť na nožičku - a ten istý problém strach a plač. Poradíte niečo?

Diskusie Naničmama.sk: 

a nie su jej male?alebo netlacia ju????moj maly zvykol plakat ale len ked ho topanocka bud tlacila alebo bola mala.alebo nema v nich skrcene prstiky?skusala si jej uz dake topanocky(capacky)dat na nozicky uz aj predtym?Paťka;-)

ja som začínala s papučkami, ľahkými, plátenými, také s ktorými nebol žiaden problém pri obúvaní. Také tie najobyčajnejšie šnurovacie, siahajúce po členky.
Zvykla si na ne pomerne rýchlo, aj keď spočiatku ich bola ochotná mať na nôžkach tak zo 10 minút a potom ich začala vyzúvať. Onedlho ale si už ani neuvedomovala že má na nôžkach niečo nové.
Až cca po 3-4 týždňoch som jej obula naozajstné topánočky.
Zo začiatku sa jej to nevidelo, (predsa len aj obúvanie bolo komplikovanejšie a aj ťažšie boli na nôžkach ), ale už to nebolo pre ňu niečo úplne nové.
No a o pár dní na to si ich nechcela vyzuť ani keď som ju ukladala do postieľky Úsmev .
To chce čas,určite nebude zo strachu z topánok do školy chodiť bosá Mrkám

ďakujem za odpoveď,
topánočky jej nie su malé, ani ju nikde nemôžu tlačiť, dokonca majú otvorený špic, sú to také papučky. Predtým som jej skúšala dávať rôzne plátenné, štrikované a aj mäkké papučky a nebol s tým problém. Zrejme jej vadí to, že majú tvrdú podrážku alebo žeby farba? - sú tmavšie.
No budem jej ich pomaly každý deň skúšať obuť, snáď si do tej škôlky zvykne Mrkám
ešte raz dík za rady dievčatá

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok