ZŤP pomoc

Dobrý deň prajem. Ako začať. mám 19 rokov a 27 ročnú mentálne postihnutú sestru na dochodku. Bola už na X Y preliečeniach a nič nepomohlo a vidím ako sa mama trápi už 27 rokov. neostava asi nic iné ako umiestniť do nejakého domova. Chcem týmto pomocť hlavne mame preto prosím uvítam hociakú radu ohľadom domova pre duševne slabších, teda niesme s veľmi bohatej rodiny preto sa chcem opýtať či ak by bola umiestnena stačil by jej vlastný dochodok cca 300 eur alebo by sme museli niečo doplácať?Ak áno len tak odhadom koľko asi?  Vážim si každú jednu radu. ďakujem pekne za čas.

Diskusie Naničmama.sk: 

Neviem poradiť, ale skús osloviť také zariadenia a oni by ti mali povedať aké podmienky majú.

Taketo všeobecne rady ti veľmi nepomôžu. Jej lekari, obvodný aj psychiater majú určite prehľad o zariadeniach vo vašom okolí. Všetko je dosť individuálne, záleží aj od postihnutia, či je zariadenie štátne, či súkromné. 

Ahoj, treba sa informovať na obci alebo VUC. Ked aj nájdeš zariadenie treba ti potvrdenia bud z obce alebo z VUC podľa druhu zariadenia. Ceny sa pohybujú rozne my platíme za babku 9,50 na den.  Ale sú že vraj aj zariadenia za 5 eur na den ale neviem čo všetko je v cene. Takže Vám neostáva iba sa informovať . Najlepšie ísť aj osobne sa pozrieť aby tam netrpela. Sú aj denné stacionáre kde sú len cez den a na noc a víkendy sú doma , neviem v akom stave je sestra a čo všetko potrebuje. držím palce ....je to ťažké rozhodnutie ....

Napíš odkiaľ si , možno ti skôr niekto pomože...

Sestra je ešte mladá... ja by som skôr uvažovala o nejakej chránenej dielni, kde by mohla trošku pracovať. Mama by si na pár hodín denne oddýchla a aj sestra by sa možno cítila lepšie, keby nebola stále len doma. A aj ten pocit, že človek je užitočný, je pre takých ľudí úžasný a na nezaplatenie.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok