Do akého veku umelé mliečko?

Ahojte, mám doma chlapčeka, ktorý mal v auguste jeden rôčik. Do polroka bol len kojený a potom sme prešli na umelé mliečko. Sme veľmi spokojní, pekne papáme, rastieme, priberáme. Chutí nám aj klasická strava. Prosím, kedy ste začali dávať deťom kravské mliečko. Ja sa teda zatiaľ nechystám, ale aby som sa vedela obhájiť, prečo sme na kravské ešte neprešli. Vyhovuje mi forma sušeného mliečka, je to praktické.

Diskusie Naničmama.sk: 

Opýtaj sa detskej lekárky. Čo si pamätám, staršiemu sme kravské mlieko ponúkli, keď mal asi 2,5 roka, Ale nechcel ho piť, ani obyčajné kakao. Jedine k bryndzovým haluškám si dal asi tak 1 dcl studeného mliečka. Do 5 rokov pil umelé mlieko ráno aj večer, potom mu Granko zachutilo Úsmev Mladší nechce mlieko doteraz, občas si dá Caro-kávičku a vôbec mu to nechýba.

ahoj, určite už si vyriešila svoju otázku, ale pridám aj svoju skúsenosť. Ja som kojila do 15 mesiacov obe deti, popri tom deti pekne prešli na príkrmy a potom normálnu stravu. Z kravského mlieka som od začiatku varila kaše - krupicovú, ovsenú, ryžovú, ale na pitie som mlieko začala dávať až od 2-2,5 roka. Medzi tým a ukončením kojenia som používala umelé mliečko. A prestala som ho dávať, keď deti dosiahli 2 roky a skončilo zimné obdobie plné chorôb.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.