Kamila | Miš-maš
Výborný obed či večera zo zemiakov. Rýchla nepečená obdoba francúzskych zemiakov. U nás sa teší veľkej obľube.
Ingrediencie
| 1 | kilogram | zemiak |
| 1 | kus | cibuľa |
| 3 | kusov | vajce |
| 2 | kusov | špekáčky |
Postup
Zemiaky očistíme, nakrájame na márne kúsky, skôr tenšie plátky a uvaríme v slanej vode.
Vo väčšom hrnci na oleji podusíme cibuľu, pridáme nakrájané špekáčky alebo klobásu, chvíľu opečieme.
Nakoniec zamiešame vajíčka, soľ, korenie podľa chuti. Do zľahka hotovej , redšej praženice primiešame uvarené zemiaky.
U nás je toho stále málo a dokonca to chutí všetkým.:))
Tak toto rada varím ked sa nikomu nič nechce.MM si to ešte obleje opraženou slaninkou a my zase postrúhaným syrom.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Mnaaaaam, som hladnaaaaaaaa.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
No fajn , mám nový variant francúzskych , ďakujem .
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
mňam,milujem tvoje zemiaky na márne kúsky ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Tak som si to uvarila, chutilo, dúfam, že bude chutiť aj drahému
Diiiky moc ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
jeej aké jednoduché..a musí to byt fajn..